10 sposobów na nudę – atrakcje dla dzieci

dzieci
.

Jesień to pora roku, która potrafi zdecydowanie popsuć humor. Kiedy dni są coraz krótsze, a pogoda zdaje się nigdy nie dopisywać, zarówno dzieci, jak i rodziców często dopada chandra. Co zrobić, aby zakończyć problemy z kolejnym, nudnym wieczorem? Jak można organizować sobie wolny czas o tej porze roku? Mamy dla Was 10 sposobów na jesienną nudę!

1. Spacery

Polska, złota jesień potrafi być piękna, dlatego postarajcie się spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Poszukiwania kasztanów, zbieranie liści, przeskakiwanie przez kałuże, zabawy na placu zabaw – im więcej ruchu, tym lepiej dla zdrowia i odporności

2. Jesienne zabawy

Zróbcie kasztaniaki, wykorzystując zapałki, włóczki i sznurki, a nawet plastelinę czy tkaniny, tworząc różne postacie. Możecie też wycinać ozdobione dynie, czy stworzyć zielnik. Jesień to rewelacyjny czas na tego typu zabawy!

3. Basen

Już niemowlęta mogą brać udział w pierwszym zajęciach na basenie. To nie tylko ciekawy pomysł na nudne popołudnie – pływanie i zajęcia w wodzie są dobre na kręgosłup, dobrze wpływają na rozwój dziecka, jego koordynacje, dają relaks mięśniom. Basen to dobra okazja do zabawy dla całej rodziny.

 4. Zajęcia fitness dla mam z dziećmi

Rozejrzyj się, czy w Twojej okolicy organizowane są zajęcia dla mam z dziećmi – fitness, taniec czy np. joga. To nie tylko okazja do zabawy dla malucha, ale też niezły wycisk dla mamy, która może w tym samym czasie popracować nad figurą.

 5. Kino

Podobnie jak zajęcia fitness, w kinach często organizowane są specjalne seanse dla mam z dziećmi. Nikomu tu nie przeszkadza, że dziecko płacze lub biega po całym kinie – kiedy ono świetnie się bawi, mama może być na bieżąco z filmowymi nowościami.

 6. Malowanie

Dwie sztalugi, blok rysunkowy, pędzle i trochę farb plakatowych wystarczą do kilku godzin dobrej zabawy. Zarówno mama, jak i dziecko, mogą uwolnić swoją wyobraźnię i stworzyć dzieło, które zachwyci tatę. Aby przetrwało dla potomnych, możecie potem umieścić obraz w ramce i powiesić nad dziecięcym łóżkiem.

 7. Gotowanie

Gotowanie to połączenie przyjemnego z pożytecznym, mimo że po wszystkim jest bardzo dużo sprzątania. Wypieki ciasteczek w formie zwierzątek, z obowiązkową dużą ilością lukru i napisów, to zabawa dla dużych i małych. A ta duma w oczach maluszka!

 8. Przyjęcia (nie) dla dorosłych

Zróbcie dzieciom imprezę – w zależności od wieku, przygotujcie pokój na wizytę przyjaciół lub kuzynów swojego malucha. Kiedy rodzice będą dobrze bawić się w jednym pokoju, dzieci będą miały bal w drugim – to wspaniałe 2w1 i doskonała okazja do nawiązania nowych znajomości.

 9. Klocki

Rozwijaj zmysł architekta w Twoim dziecku – budujcie razem przemyślne konstrukcje, które rozwijają wyobraźnię i skutecznie wypełniają wolny czas. Kto wie, może ten wybór zaważy o jego przyszłej karierze?

 10. Gry planszowe

Rynek gier planszowych stale się rozwija i co ważne, zachęca do zabawy zarówno dzieci, jak i dorosłych. Nie każdy rodzic lubi zabawy samochodami, klockami czy lalkami – gry planszowe to zabawa zarówno dla dużych, jak i małych i to ich największa zaleta.

Artykuł sponsorowany powstał przy współpracy z :

Sanostol

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + 1 =