3 kwestie, o których musisz pamiętać będąc mamą

mama
.

Kobiety, a zwłaszcza mamy małych dzieci nieustannie zapominają o kilku niezwykle istotnych kwestiach. Koniecznie sprawdź, o czym musisz pamiętać jeśli jesteś mamą. Wszyscy wiedzą, że kobiety są wiecznie zabiegane i nieustannie mają coś do załatwienia. Nie każdy jednak wie, że nie tylko mamy małych dzieci, ale także mamy nastolatków nie mają czasu dla siebie. Niestety brak czasu wynikający z natłoku rodzicielskich obowiązków może nieść za sobą negatywne skutki. Zobacz o czym powinna pamiętać każda, nie tylko początkująca, mama.

Jesteś mamą? O tych sprawach nie powinnaś zapominać:

Wygląd zewnętrzny

Mówi się, że wygląd nie jest istotny. Jednak nie da się ukryć, że wygląd zewnętrzny ma znaczący wpływ na samopoczucie. Kobiety odczuwają to najbardziej. Nietrudno bowiem zauważyć, że nowa fryzura czy też wizyta u kosmetyczki natychmiastowo odbijają się nie tylko na wyglądzie lecz także na samopoczuciu i zachowaniu niemalże każdej kobiety.

Mamy małych dzieci wielokrotnie zaniedbują kwestię swojego wyglądu, często odbija się na jej relacjach z najbliższymi. Nic więc dziwnego, że mamy, które mają czas na pielęgnację własnego ciała i wyglądu są szczęśliwsze, a także pozostają mniej podatne na frustracje. W wielu przypadkach można także zaobserwować, że zarówno mężowie jak i małe dzieci wyczują pozytywną energię bijącą od zadbanej mamy.

Zdrowie

Niejedna mama przez lata potrafi ignorować liczne sygnały wysyłane przez swój własny organizm. Wyniesione z domu konserwatywne przekonania o niewielkiej wartości kobiety i jej ciała sprawiają, że uporczywe i dodatkowo nawracające dolegliwości bywają dla wielu mam powodem do wstydu. Wciąż wiele kobiet bagatelizuje pulsujące skronie, bóle podbrzusza czy też objawy chorób piersi. Mijają lata i brak czasu staje się wymówką, za którą stoi strach.

Zarówno żadna mama jak i żadna kobieta nie powinny zamiatać pod dywan swoich dolegliwości. Podejrzane bóle w piersi, niecodzienny wygląd brodawki sutkowej, oraz inne objawy mogące świadczyć o poważnej chorobie powinny być natychmiastowo skonsultowane ze specjalistą.

W przypadku wrażliwego tematu jakim są choroby piersi, warto zastanowić się gdzie w okolicy znajduje się specjalistyczna klinika chorób kobiecych. Adres sprawdzonej kliniki specjalizującej się w diagnostyce i leczeniu chorób piersi znajduje się na stronie medycynadab.pl

Czas dla siebie

Wszystkie mamy kochają swoje dzieci, dodatkowo wiele z nich zrobi niemalże wszystko dla dobra swoich mężów. Niestety rzeczywistość pokazuje, że wciąż niewiele kobiet poświęca dostatecznie dużo uwagi swoim potrzebom. Nie od dziś wiadomo, że niezaspokojone potrzeby każdej kobiety mogą odbić się nie tylko na jej stanie psychicznym, lecz również znajdą swoje odbicie w stanie fizycznym. Warto również pamiętać, że rozsądne mamy, które dbają o swoje dobro, a także uważają badania kontrolne za swój chleb powszedni, bez wątpienia mogą pochwalić się większym poczuciem bezpieczeństwa, niż osoby, które z reguły unikają regularnego badania piersi i wielu innych działań profilaktycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

76 − = 74