4 sposoby na dodatkowy zarobek dla mam

finanse
.

Wiele kobiet decyduje się zostać w domu, kiedy dzieci są jeszcze małe. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by dalej rozwijać się zawodowo. Przedstawiamy kilka sprawdzonych pomysłów na to, w jaki sposób można zarabiać, nie wychodząc z domu.

Zakłady bukmacherskie

Z początku ten pomysł może Ci się wydać niemożliwy do zrealizowania. Jeśli jednak chociaż trochę interesujesz się sportem, szybko zrozumiesz, że obstawianie zakładów sportowych może być świetnym sposobem na podreperowanie domowego budżetu. Zakłady bukmacherskie nie muszą być tylko formą rozrywki. Kiedy pozna się podstawy bukmacherki, obstawiania meczów zamieni się w sposób na regularny zarobek. Jeśli nigdy wcześniej nie obstawiałaś zakładów bukmacherskich, nie martw się. Serwisy bukmacherskie bardzo ułatwiają zadanie początkującym typerom, wystarczy przejść przez proces sprawnej rejestracji u bukmachera i zacząć typowanie.

Asystentka wirtualna

Jeśli interesuje Cię praca biurowa i jesteś świetnie zorganizowana, możesz się sprawdzić w roli wirtualnej asystentki. Zakres obowiązków osoby pełniącej tę funkcję zależy w dużej mierze od pracodawcy. Może obejmować planowanie ważnych spotkań, odpisywanie na pocztę i e-maile, kontakt z klientami firmy, a nawet prowadzenie social media.

Wypełnianie ankiet w internecie

Wypełnianie ankiet to coraz bardziej popularne zajęcie. Dołączenie do grona osób, które wypełniają ankiety za pieniądze, nie wymaga również żadnego doświadczenia. Często pojawiającym się pytaniem jest, czy wypełnianie ankiet jest legalne. Wiele legalnych firm zleca przeprowadzenie badań marketingowych, na podstawie których poznają preferencje swoich konsumentów. Jednak na rynku pojawiło się wielu oszustów. Zawsze sprawdź firmę, z którą chcesz podjąć współpracę. Zwróć uwagę na to, czy jest zarejestrowana w Polsce, ma NIP i fizyczny adres. Możesz również zweryfikować, czy nie są zgłaszane na nią skargi do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Udzielanie korepetycji z języka obcego

Znasz świetnie jakiś język obcy? A może zdarzyło Ci się pracować w szkole językowej lub odbyć stosowny kurs? Jeśli lubisz uczyć innych i masz ukończone studia kierunkowe lub odpowiednie kursy, zacznij udzielać korepetycji. Wszyscy wiemy, jak bardzo ważna jest znajomość języków obcych. Warto wywiesić ogłoszenia i zaczekać aż zgłoszą się pierwsi uczniowie.

Zalety i wady podjęcia pracy dodatkowej zdalnej

Praca zdalna wydaje się wręcz idealnym rozwiązaniem dla mamy. Możliwość pracy z domu lub w niepełnym wymiarze godzin to szansa, by zarabiać, nie rezygnując ze spędzania większości czasu ze swoim dzieckiem. Ważne, by umieć odpowiednio zadbać o organizację swojej pracy. To, czy praca zdalna okaże się dobrym rozwiązaniem dla Ciebie, w dużej mierze zależy od tego, czy będziesz umiała podzielić swój czas na bycie „w domu” i „bycie w pracy”. Wiele mam nie rozdziela czasu na pracę od zajmowania się domem i dzieckiem. Jeśli nie jesteś zadeklarowaną mistrzynią w robieniu kilku rzeczy naraz, taka dezorganizacja nie tylko nie pomoże, ale i utrudni wywiązywanie się z zawodowych obowiązków.

Domowe systemy zarabiania pieniędzy – zagrożenia

Na pewno rzuciły Ci się w oczy artykuły lub wpisy w mediach społecznościowych, gdzie młoda mama opisuje, jak w ciągu jednej godziny udaje jej się zarobić nawet kilka tysięcy złotych. Brzmi niewiarygodnie? Owszem, w przypadku takich ogłoszeń każdemu powinna zapalić się czerwona lampka. Przed podjęciem pracy z ogłoszenia zawsze czytajmy jej regulaminy (jeśli takowe są), sprawdzajmy opinie w internecie o pracodawcy, kontaktujmy się z innymi pracownikami. Innymi słowy – weryfikujemy zamieszczone informacje w ogłoszeniu i nie dajmy się nabrać na chwytliwe nagłówki.

Praca dodatkowa dla mam – podsumowanie

Decyzja o podjęciu pracy dodatkowej powinna przyjść w sposób naturalny. Trzeba również pamiętać, że dodatkowa praca nie musi być związana z poprzednimi stanowiskami, czy zdobytym wykształceniem. Wybierz to, co najbardziej Cię interesuje i spróbuj swoich sił.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

63 − = 58