5 najlepszych atrakcji dla rodzin z dziećmi w Łebie

wakacje
.

Lato jest najgorętszym okresem urlopowym w Polsce. W zależności od naszych oczekiwań, odpowiadają nam inne miejsca. Temperamentny singiel, wybierze się w miejsca bardziej imprezowe i cechujące się bogatym życiem nocnym, jednakże rodziny z dziećmi szukają miejsc, które dadzą im całą moc atrakcji oraz należny odpoczynek.

Łeba jest do tego idealnym miejscem, nazywana jest również letnią stolicą Polski. Jest to jedne z najczęściej odwiedzanych miejsc wypoczynkowych nad morzem. Nie jest to absolutnie przypadek, gdyż miasto oraz jego okolicę mają w swoich zasobach atrakcje, którymi nie pogardzą zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli, którzy również mogą się tam świetnie bawić.

Magiczne lustra znajduje się w ścisłym centrum Łeby przy Skwerze Rybaka. Jest to 50-metrowy labirynt luster, który niejednego może wprowadzić w błąd. Mimo niewielkiej powierzchni wydostanie się z niego, może okazać się nie lada wyzwaniem. Dodatkową atrakcją znajdującą się w centrum magicznych luster jest gabinet krzywych zwierciadeł, który jest niesamowitym źródłem dobrej zabawy. Idealne zajęcie zarówno dla dzieci jak i całych rodzin.

Park dinozaurów czyli tak zwany Łeba Park jest największym w Polsce obiektem tego typu. To miejsce daje możliwość spotkania z setką realnie wykonanych figur przeróżnych dinozaurów, przy czym sylwetka jednego z nich, Sejsmozaura, ma długość ponad 45 m. Park niesie za sobą również ogromną funkcję edukacyjną, gdyż spacer po nim to również lekcja dotycząca etapów ewolucji człowieka, aż do czasów nowożytnych.

Muzeum Motyli to kolejna atrakcja znajdująca się w centrum przy Skwerku Rybaka. Jak sama nazwa wskazuje można podziwiać tam ponad 3, 5 tysiąca eksponatów motylu, ale i przeróżnych owadów. Oczywiście uwagę najmłodszych przykują okazy największe, czyli Attacus Atlas wielkości mniej więcej patelni.

Adventure Golf Park to pole golfowe, które przyniesie dużo rozrywki zarówno dzieciom jak i rodzicom. Poczekalnia jest wyposażona w wygodne leżaki, gdzie możemy się zrelaksować i wypocząć. Poziom trudności na polu jest bardzo zróżnicowany, co jest niesamowicie uniwersalnym rozwiązaniem i idealnie dopasowanym do potrzeb całych rodzin. Jest to super zabawa, połączona z odpoczynkiem na świeżym powietrzu.

Illuzeum jest to wystawa integracyjna, która odkrywa przed nami tajemnice iluzji optycznych, paradoksów, dziwnych obrazów oraz zabawnych trików. Podczas wizyty w tym obiekcie zapoznamy się również z zabawkami optycznymi aż z XIX w. i działaniem pierwszego na świecie zmieniania obrazów. Miejsce to daje nam szansę podziwiania ponad 100 eksponatów dotyczących dziedzin optyki i fizyki. Jest to połączenie nauki z zabawę, co znacznie wpływa na zapamiętywanie zjawisk.

Łeba to piękne i urokliwe miasteczko, które niesie za sobą całą moc atrakcji (więcej atrakcji odnajdziesz na stronie www.lebanoclegi.com/atrakcje.html). Na zachód od miasta znajduje się Słowiński Park Narodowy z Ruchomymi Wydmami i jeziorami Łebsko oraz Gardno, natomiast na wschód leży jezioro Sarbsko i Rezerwat Przyrody Mierzeja Sarbska, który został założony już w 1976 r. i ma status Rezerwatu Częściowego. Plaże w mieście są szerokie i charakteryzują się niezwykłą czystością. Dodatkowo okolica jest wyposażona w całą moc atrakcji, jak na przykład fokarium SeaPark zaledwie 8 km od miasta. Dlaczego więc Polacy mieliby wybierać inne miejsce do aktywnego odpoczynku, jeśli Łeba jest spełnieniem wszelkich oczekiwań?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 − 4 =