7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

ciąża
.

Kalendarz owulacji to doskonałe narzędzie do wyznaczania terminu dni płodnych i owulacji. Dzięki niemu możesz dowiedzieć się, kiedy Twoje szanse na ciążę są największe. Jednak musisz wiedzieć, że prowadzenie kalendarza owulacji nie sprowadza się tylko do powyższej funkcji – działanie kalendarza OvuFriend jest znacznie szersze!

Koniecznie poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz dowiedzieć się korzystając z kalendarza owulacji:

Problemy z płodnością

Prowadząc obserwacje w kalendarzu owulacji OvuFriend możesz szybciej wykryć ewentualne nieprawidłowości. Dzięki szybszemu wykryciu problemów z płodnością, bardzo często skraca się czas diagnozy i tym samym czas ewentualnego leczenia. Jest to bardzo istotna kwestia, ponieważ czas ma ogromne znaczenie w przypadku kobiecej płodności – jak wiadomo płodność spada wraz z wiekiem kobiety. Podsumowując – prowadząc obserwacje w kalendarzu owulacji, możesz znacząco skrócić czas leczenia ewentualnych problemów ze swoją płodnością!

Twoje szanse na ciążę w poszczególnych cyklach

Kobiety starające się o dziecko bardzo często zastanawiają się, czy ich czas współżycia był odpowiedni w kontekście zajścia w ciążę? Próbują oceniać swoje szanse na ciążę w każdym cyklu, biorąc pod uwagę wiele okoliczności… Zastanawiają się, czy objawy, których doświadczają, mogą być objawami ciążowymi? Prowadząc obserwacje w kalendarzu OvuFriend – nie musisz tego robić! Detektor Oznak Ciąży to zaawansowana funkcjonalność, która wszystkie powyższe zależności przeanalizuje za Ciebie.

Temperatura

Temperatura – jeden z najważniejszych wskaźników płodności. Dzięki prowadzeniu obserwacji w kalendarzu owulacji możesz sprawdzić, jak wygląda poziom Twoich temperatur w trakcie trwania całego cyklu. Możesz zaobserwować, czy Twój wykres jest dwufazowy, czyli czy temperatury po wykryciu owulacji utrzymują się na wyższym poziomie. Ponadto możesz sprawdzić, czy na Twoich cyklach można zaobserwować wahania temperatur, a także czy poziomy Twoich temperatur nie są zbyt „płaskie”. Temperatura to jeden z najbardziej wiarygodnych wskaźników płodności, który może informować również o ewentualnych problemach (np. z gospodarką hormonalną). Jeśli OvuFriend wykryje jakiekolwiek nieprawidłowości związane z Twoimi pomiarami temperatury – poinformuje Cię o tym.

Planowanie płci dziecka

W tym przypadku obserwacje prowadzone w kalendarzu owulacji również mogą okazać się pomocne. To zaskakujące, prawda? Istnieje teoria, która mówi o tym, że plemniki zawierające chromosom męski są szybsze, natomiast te z chromosomem żeńskim są wolniejsze, ale za to bardziej żywotne. W związku z tym w przypadku starań o dziewczynkę zaleca się współżyć jak najdalej od owulacji, natomiast w przypadku starań o chłopczyka, jak najbliżej owulacji. Z inteligentnym kalendarzem owulacji OvuFriend możesz wcześniej i tym samym lepiej zaplanować współżycie.

Prognozowanie cykli

Planujesz romantyczny weekend, a może zastanawiasz się nad wakacyjnym urlopem? Z pomocą może przyjść Prognoza Cykli dostępna w OvuFriend, czyli miejsce, z którego dowiesz się o przewidywanych terminach Twoich miesiączek, dni płodnych i owulacji na kolejne 12 miesięcy. Wszystko to wyliczone na podstawie wprowadzanych przez Ciebie obserwacji, statystyk i zaawansowanej algorytmiki!

Prawidłowa długość cyklu

Czy Twoje cykle właściwie od zawsze są bardzo krótkie (ich długość jest mniejsza niż 21 dni?). A może jest odwrotnie – są bardzo długie (ich długość jest większa niż 35 dni)? Jeśli starasz się o dziecko, to zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku może to być problem (tutaj możesz przeczytać więcej, dlaczego zbyt krótkie i zbyt długie cykle, mogą utrudniać zajście w ciążę). Korzystając z kalendarza owulacji OvuFriend, dowiesz się, czy Twoje cykle mają prawidłową długość.

Problemy ze śluzem

Większość kobiet przed rozpoczęciem starań o dziecko, nie podejrzewa u siebie problemów ze śluzem. Jednak rozpoczynając prowadzenie obserwacji w kalendarzu owulacji, uświadamiają sobie, że śluz, który są w stanie u siebie zaobserwować nie jest tym najbardziej płodnym. Brak śluzu płodnego – to jedna z przyczyn, która może skutecznie utrudniać zajście w ciążę. Śluz płodny jest przyjazny dla plemników i pomaga im w dotarciu do komórki jajowej – to wszystko sprzyja zachodzeniu w ciążę. Gdy śluzu nie ma – plemniki mają utrudnione zadanie. Prowadzenie obserwacji w OvuFriend pozwala na wykrycie ewentualnych nieprawidłowości ze śluzem.

Prowadzenie obserwacji w kalendarzu owulacji OvuFriend to sposób na bieżące monitorowanie płodności, szybsze wykrywanie nieprawidłowości i tym samym zwiększanie szans na zajście w ciążę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

77 − = 76