Baby shower po polsku czyli morze prezentów dla noworodka

shower
.

Baby shower to impreza organizowana przez przyjaciółki przyszłej mamy jeszcze przed urodzeniem dziecka. Zwyczaj wgryzł się w polskie realia, a przywędrował prosto ze Stanów Zjednoczonych. Jeszcze nie jest tak popularny jak za oceanem, ale każdy kto uczestniczył w takim przyjęciu wyznaje, że nie żałuje i chętnie by wydarzenie powtórzył.Czy nie jest przyjemnie mieć wydane przyjęcie na swoją cześć i być zasypywaną prezentami dla noworodka? Co złego w spotkaniu bliskich sobie ludzi, podjadaniu, biesiadowaniu, i obdarowywaniu podarkami? To celebracja tego co będzie, wspaniałej zmiany w życiu, tuż przed jej nastąpieniem.

Każdy lubi dostawać prezenty

Miło jak czasem uwaga skupia się tylko na jednej osobie i każdy lubi spotkania w gronie przyjaciółek. Nic więc zatem dziwnego, że baby shower czyli potocznie po polsku przyjęcie bociankowe rozszalało się na dobre w naszym społeczeństwie. Nazwa „bociankowe” wydaje mi się nieco niefortunna, nie jest to gładkie i dobrze oddające znaczenie tłumaczenie. No cóż…póki co nie wymyślono innego. Spotkałam jeszcze nazwę „przyjęcie brzuszkowe”, ale też nie do końca oddaje ona ideę tej wyjątkowo sympatycznej imprezy.

Baby shower zazwyczaj wyprawia się w 3 trymestrze ciąży, gdy przyszła mama jest już na finiszu ciąży i kompletuje wyprawkę. Zwykle baby shower to wielka niespodzianka. Najczęściej wybieranymi prezentami na baby shower są właśnie elementy wyprawki dla noworodka. A wybór jest spory. Począwszy od większych produktów dla niemowląt, takich jak fotelik, bujaczek czy kołyska, a skończywszy na zabawkach dla niemowląt. Bardzo częstym elementem podarunkowym dla mamusi jest tort zrobiony z pieluszek. Najczęściej jednak noworodek otrzymuje od przyszłych ciotek ubranka niemowlęce: śliczne body, mięciutkie śpioszki, skarpetki, pajacyki, kaftaniki, kocyki i beciki. Wszystko to pięknie opakowane i podarowane od serca.

W Polsce jednak najczęściej tradycyjnie praktykuje się odwiedziny u mamy z dzieckiem po porodzie. Nie oszukujmy się jednak: kobieta ma wtedy na głowie cały świat: pielęgnację noworodka, dochodzenie do siebie po porodzie, reorganizację całego życia.

Po co czekać? Spotkajmy się wcześniej i celebrujmy życie!

Dlatego baby shower to świetna okazja by spotkać się w większej grupie jeszcze przed porodem. Pomarzyć, planować, powspominać, zatęsknić za tym, co będzie. Nie wszystko co zgapione jest złe. Mimo iż nie tradycyjnie polskie, przyjęcie baby shower daje przyszłej mamie dużo radości, a przyszłemu obywatelowi lub obywatelce świata morze prezentów.>

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

40 − = 30