To nie tylko bajki dla dzieci, to książki które uczą

dziecko
.

W dobie Internetu, telewizji, coraz częściej zastępujemy książki filmem bądź bajką. Tymczasem tradycyjne książki w formie czytanej mogą nauczyć nasze pociechy naprawdę bardzo wiele. Zachęćmy więc nasze dziecko, aby nie tylko czas wolny spędzało przed telewizorem czy komputerem, ale również samodzielnie czytało bajki bądź słuchało, jak czytają je opiekunowie.

Tradycyjne bajki znów wracają do łask

Bajki, książeczki i książki – uczą i bawią. Niosą ze sobą ogromną ilość przekazów, które na pewno przydadzą się w wychowywaniu naszych pociech, a także ułatwią im codzienne życie. Czy tradycyjne bajki mogą poprzez zabawę nauczyć nasze dziecko nowych rzeczy i pomóc mu poznać świat? Oczywiście, jeśli tylko sięgniemy do tych, które zawierają pewien życiowy morał.

Odpowiednio wybrane książki dla dzieci pobudzają je do śmiechu, refleksji, doskonalą język, powiększają zasób słów. Dodatkowo rozwijają dziecięcą wyobraźnię, uczą zabaw, ale przede wszystkim są dobrym wzorcem zachowań. Książki dla dzieci, czy też bajki dla najmłodszych uczą życzliwości, mądrości, odwagi, a także uczciwości, dzięki czemu nasz maluch wyrośnie na dobrego człowieka.

To nie jedyna zaleta, jaką wyróżniają się tradycyjne bajki. Na rynku kupić można pozycje, które pomogą naszym dzieciom poznać świat w wielu różnorodnych dziedzinach i kategoriach. Książki uczą literek, cyfr, pomagają poznawać zjawiska, przedmioty, zawody czy zwierzęta, a to wszystko przyda się dziecku w późniejszym okresie, kiedy stanie się uczniem. Wiele ciekawych książek edukacyjnych dla dzieci znajdziesz na: http://livro.pl/ksiazki/dla-dzieci/wiek-0-2/aktywizujace-edukacyjne.html

Po jakie książki warto sięgnąć?

Jako rodzic masz prawdziwy dylemat, jakie bajki zaproponować swemu dziecku, aby nie tylko sprawić, że będzie się świetnie bawić, ale także aby zachęcić je do czytania i poznawania otaczającego świata.

Ciekawą propozycją zdecydowanie będą śmieszne, lecz zarazem edukacyjne bajeczki o Gąsce. To właśnie one nauczą malucha liczyć, pokażą, jak zachować się w trakcie zabawy, jak stać się przyjacielskim a także w jaki sposób unikać kłopotów. Każda książeczka z serii uczy dziecko czegoś innego. Pokazuje, że należy dbać o higienę, uczy w przyjemny sposób poznawać nowe kolory lub utrwala już te poznane, czy też pokazuje, że nigdy nie można marudzić przy jedzeniu. Śmieszna Gąska nauczy dziecko po prostu dobrego zachowania i znakomitych manier.

Oczywiście sięgnąć warto nie tylko po nowoczesne bajki, ale również po te klasyczne, które w dziecku wyrobią prawdziwą miłość do literatury. Doskonały przykładem może być bajka „O krasnoludkach i Sierotce Marysi”, która bawi i uczy od wielu lat, czy też „Plastusiowy Pamiętnik”. Dla nieco starszych dzieci polecimy szczególnie rymowane, krótkie bajeczki Krasickiego, które nie tylko wywołają uśmiech na ich twarzach, ale również zawierają morał, dzięki czemu uczą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

44 − 43 =