Beta karoten – na zdrową opaleniznę?

marchewki
.

Pewnie niejednokrotnie zastanawiasz się, co zrobić, aby w tym roku opalenizna utrzymała się dłużej. Zawsze sobie obiecujesz, że zrobisz wszystko, aby tak się stało i znów nie wychodzi.

Niestety, na to trzeba czasu i to już przed sezonem letnim należy zacząć myśleć o zdrowej wakacyjnej opaleniźnie. Od czego zacząć? Przede wszystkim liczy się zbilansowana dobra dieta. To, co jesz, ma wpływ na twoją skórę, dlatego warto wiedzieć, jak urozmaicić codzienny jadłospis. Utrzymanie zdrowej brązowej opalenizny zależy przede wszystkim od witaminy A czy beta karotenu. Gdzie go szukać? Marchewka, pomidory, szpinak, czerwona papryka , sałata, to tylko niektóre z warzywa zawierające beta karoten. Trzeba też pamiętać o tym, że jest to związek, który rozpuszcza się w tłuszczach, dlatego więc należy łączyć go w diecie z tłuszczami. Jeśli nie przepadasz za warzywami, a szczególne wyżej wymienionymi, możesz zdecydować się na beta karoten w tabletkach. Masz też możliwość zakupu kosmetyków z beta karotenem np. kremów pielęgnacyjnych, które nie tylko poprawią koloryt skóry, ale też zahamują jej starzenie.

Peelingi i nawadnianie

O skórę należy dbać cały rok, dobrze ją nawadniając i oczyszczając peelingami z martwego naskórka. Warto zdecydować się raz na czas na wizytę u kosmetyczki, która profesjonalnie zadba o kondycję skóry i przekaże ci fachowe porady na temat jej pielęgnacji, przed i po opalaniu. Nie żałuj więc dobrej jakości kosmetyków, przede wszystkim balsamów nawilżających, soli do kąpieli i maseczek, które pomogą utrzymać skórę w jak najlepszej kondycji przez cały rok i dobrze przygotują ją na kontakt ze słońcem.

Beta karoten, nawilżanie i oczyszczanie – to trzy składniki, które sprawią, że twoja opalenizna będzie trwalsza i zdrowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + 6 =