Bezbolesna i szybka przeprowadzka

przeprowadzka
.

Czasem zdarza się sytuacja, że musimy podjąć decyzję o przeprowadzce. Wiąże się to nie tylko z dodatkową pracą, ale i ogromnymi zmianami. Zwłaszcza jeśli świadkami przeprowadzki są dzieci powinniśmy podjąć świetną organizację, aby przebiegła szybko i sprawnie. Dodatkowo wiedzieć trzeba, że dla dzieci przeprowadzka w nowe miejsce może wiązać się ze znacznym stresem, który owocuje zmianą domu, szkoły i przyjaciół. Nieprzyjemnej sytuacji warto zapobiec.

Jak dobrze zorganizować przeprowadzkę?

Z całą pewnością myśląc o przeprowadzce musimy mieć na uwadze, aby przebiegła ona sprawnie i szybko. Jest to istotne przede wszystkim, jeśli przeprowadzamy się wraz z dziećmi. Nasze pociechy wolą stabilne sytuacje, dlatego każda zmiana może być dla nich szokiem.  Zanim więc przeprowadzimy się w nowe miejsce i postawimy świat dzieci do góry nogami powinniśmy także oswoić je z nową sytuacją. Warto kilka razy przybyć w nowe miejsce, zapoznać się z przyszłymi sąsiadami, odwiedzić nową szkołę. Jeśli dziecko pozna środowisko, które w przyszłości ma się stać dla niego nowym domem, na pewno łatwiej przyjdzie mu pożegnanie.

Najważniejsze zasady przeprowadzki

Jeżeli chcesz, aby Twoja przeprowadzka przebiegła sprawnie, powinieneś wziąć pod uwagę kilka zasad.

  • Doskonałym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w worki i kartony. To właśnie do nich spakujmy swój dotychczasowy dobytek, albowiem o wiele łatwiej będziesz mógł go przetransportować w nowe miejsce. Wybierajmy mocne kartony, dzięki czemu unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek w czasie transportu.
  • Worki próżniowe także się przydadzą zwłaszcza na pościel, ponieważ zajmuje ona sporo miejsca i utrudnia przeprowadzkę. Worki próżniowe będą więc niezbędne przy jej przewożeniu.
  • Istotny jest również plan pakowania się. Zacznijmy od książek, sezonowych ubrać, narzędzi, a dopiero potem sięgnijmy po rzeczy, których używamy niemalże każdego dnia.
  • Przeprowadzkę ułatwi nam również stosunkowo wczesne pakowanie. Starajmy się na bieżąco wyrzucać śmieci, aby nie stały się częścią naszego bagażu i nie gromadźmy rzeczy, które w przyszłości nie będą nam potrzebne.
  • W przeprowadzce niezwykle istotne jest to aby panował ład i porządek. Znakomicie sprawdzą się więc etykiety na pudełkach. Od razu dzięki nim będziemy wiedzieć co znajduje się w danym pudełku oraz gdzie je zanieść, czy będziemy wypakowywać je w kuchni, pokoju a może łazience.
  • W czasie przeprowadzki z całą pewnością przyda nam się bagaż podręczny. Włożyć możemy do niego zarówno niezbędne dla siebie przedmioty, jak i przedmioty, które potrzebuje nasze dziecko.

Partnerem artykułu jest www.jupiter-przeprowadzki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 6 = 15