Biżuteria na wesele

biżuteria
.

Istotnym punktem weselnej stylizacji jest suknia ślubna dla panny młodej i gustowna sukienka dla druhny czy gościa. Nie możemy też zapomnieć o biżuterii, która jest uzupełnieniem całego stroju. Powinna być ona zarówno wyrazista, aby podkreślić charakter stylizacji, lecz również subtelna, by nie przyćmić kreacji.

Jak dobrać dodatki do stroju weselnego?

Najpiękniej w dniu ślubu powinna wyglądać oczywiście panna młoda. Ukoronowaniem sukni ślubnej jest biżuteria. Jeżeli biżuteria będzie źle dobrana wówczas przyćmi piękno starannie dobranej sukni. Zacznijmy od doboru koloru sukienki. Kobiety, które są zaproszone na ślub, nie powinny wybierać stroju w kolorze zarezerwowanym dla Panny Młodej – écru i bieli. Oczywiście, nie powinniśmy ubrać się również w kolory pochodne czerni. Najlepsze są optymistyczne, pastelowe stroje, dobrane do indywidualnego typu urody.

Biżuteria powinna być dobrana do koloru sukienki. Najważniejszym kryterium jest zimny bądź ciepły odcień ubrania. Do sukienki w kolorze ciepłym, idealnie pasować będzie złoto, zaś do stroju w tonach zimnych – srebro.

Krój sukienki a biżuteria

Wybierając biżuterię pamiętajmy również o kroju sukni. Gdy posiada dekolt okrągły lub w kształcie łódki, warto nałożyć naszyjnik. Gdy go zabraknie cała stylizacja będzie wyglądać na niepełną i niedokończoną. Do sukienki o prostym stroju doskonale sprawdzą się bogato zdobione kolie, diademy, wiszące kolczyki i duże bransolety. Skromna suknia potrzebuje mocnych i intensywnych kolorów, dlatego najlepiej sprawdzi się biżuteria z kamieniami.

Bogato zdobiona sukienka wymaga doboru delikatnych ozdób. Stosowne będą małe kolczyki i wąski, subtelny naszyjnik.

Biżuteria z rodzinnego skarbca

Na uroczystość ślubną doskonale sprawdzi się biżuteria wprost z rodzinnego skarbca. Jeżeli jesteś w posiadaniu cennej pamiątki po babci, przepięknie będzie ona wyglądać, a co więcej – podkreśli również tradycję. Zabytkowa biżuteria jest wyjątkowa i idealnie nadaje się na ozdobę zarówno stroju dla panny młodej jak i druhny.

Biżuteria oryginalna

Nie każdemu musi podobać się biżuteria z minionej epoki. Niekiedy warto dla podkreślenia stroju, wybrać biżuterię nowoczesną i oryginalną. W sieci znajdziemy wiele stron, które oferują fantastyczne i unikatowe naszyjniki oraz kolczyki czy bransoletki. Warto zastanowić się również nad biżuterią typu rękodzieło, czyli stworzoną specjalnie na konkretną okazję, jaką właśnie jest ślub. Dużo ciekawych inspiracji dla Pań znaleźć można na www.spark-shop.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 − 2 =