Buty dla dzieci – jak wybierać?

buty dzieciece
.

Każdemu rodzicowi zakup obuwia dla ukochanej pociechy sprawia dużo radości. Jednak dobranie go w taki sposób, aby było jednocześnie modne, funkcjonalne i wygodne, nie jest już takie łatwe. Z poniższego poradnika dowiesz się, na jakie elementy należy zwrócić uwagę, aby wesprzeć prawidłowy rozwój swojego dziecka.

Dobierając buty dla dzieci, należy wziąć pod uwagę to, na jakim etapie nasza pociecha obecnie się znajduje.

 1. Raczkowanie

Raczkując, dziecko zaczyna poznawać świat, rozwija się jego mózg. Ćwiczona jest również koordynacja całego ciała. Powinieneś więc zadbać, aby obuwie było jak najbardziej wygodne i nie blokowało ruchów. Pociecha kilkanaście razy w ciągu dnia przemierza Twój dom, toteż pierwsze buty muszą chronić stopy przed zimnem. Wskazana jest miękka podeszwa wykończona antypoślizgową tkaniną. Poprzez jej zastosowanie, możemy z radością obserwować pierwsze ruchy naszego dziecka, nie obawiając się zanadto, gdy będzie się zbliżało do mebli i podejmowało pierwsze próby chodzenia.

 2. Pierwsze kroki

Gdy Twoja pociecha, stawia coraz więcej samodzielnych kroków, pomyśl o zmianie obuwia. Musi ono być idealnie dopasowane do stopy dziecka, tak by dziecko czuło duży komfort i pewność siebie. W tym przypadku podeszwa powinna być bardziej usztywniona, w porównaniu do pierwszego obuwia, a but powinien być zakończony w okolicy kostki, aby zminimalizować liczbę potknięć.

 3. Samodzielne chodzenie

Z uśmiechem i radością obserwowaliśmy, jak nasze dziecko na czworakach przemierza mieszkanie, a następnie stawia pierwsze kroki. W końcu przyszedł czas na okres samodzielnego chodzenia. O czym wtedy warto pamiętać, dobierając obuwie? Przede wszystkim, jako odpowiedzialni i kochający rodzice, musimy zwrócić uwagę na takie elementy, jak:

  • – podeszwa – musi być usztywniona, ale nie zanadto, ponieważ dziecko powinno mieć możliwość swobodnego jej wyginania
  • – sposób zapięcia – w pierwszych latach, warto postawić raczej na rzepy czy suwaki, a nie sznurowadła
  • – czubek buta – zakończenie powinno być odpowiednio szerokie i wysokie, aby nie krępować ruchów palców, podczas biegu i różnych zabaw.

Odwiedzając np. witrynę spartoo.pl, każdy rodzic znajdzie idealne obuwie dla dzieci, będących na różnych etapach dorastania. Sklep dysponuje produktami: Geox buty dziecięce, Hunter buty dziecięce oraz Ikks, Jopper i wiele innych. Co więcej, możliwość filtrowania ze względu m.in. na płeć, kolor, kraj produkcji i kolekcję, sprawia, że zakupy stają się jeszcze bardziej przyjemne i szybkie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

93 − = 84