Wszystko, co chcesz wiedzieć o laserowym usuwaniu blizn

kobieta
.

Blizny – zarówno duże potrądzikowe, jak i drobniejsze, na przykład potrądzikowe, są jednym z najczęstszych defektów estetycznych. Dawniej ich usunięcie było praktycznie niemożliwe, dziś jednak dzięki technologii laserowej jest w wielu przypadkach osiągalne.

Jakie blizny można usuwać laserowo?

Całkowite usunięcie blizn jest możliwe w przypadku defektów o niewielkich rozmiarach – blizn potrądzikowych czy po głębokich skaleczeniach. W przypadku rozległych blizn, w tym dużych blizn pooperacyjnych, całkowita ich redukcja może być niemożliwa, ale nawet wtedy odpowiednio przeprowadzony zabieg może zdecydowanie je spłycić i spowodować, że staną się mniej widoczne. Laserowe usuwanie blizn daje najlepsze efekty na bliznach relatywnie świeżych – starsze często mogą być tylko spłycone.

Czy laserowe usuwanie blizn boli?

Nie, zabieg jest niebolesny, choć może wiązać się z przejściowym i niewielkim dyskomfortem, szczególnie w przypadku operowania na większej powierzchni. Prawidłowo dobrane parametry lasera pozwalają jednak na osiągnięcie wysokiej skuteczności przy znikomej dokuczliwości.

Dlaczego warto wybrać laserowe usuwanie blizn?

Laserowe usuwanie blizn, w przeciwieństwie do metod typowo kosmetycznych, działa w głębszych warstwach skóry i pobudza komórki do regeneracji, w związku z czym blizna faktycznie jest usuwana lub redukowana, a nie tylko zmniejsza się jej widoczność. Jest to zabieg działający na szerokie spektrum zmian i dający najlepsze długofalowe efekty.

Ile zabiegów jest potrzebnych, żeby osiągnąć idealny efekt?

Niektóre drobne blizny staną się ledwie widoczne już po jednym zabiegu, natomiast przy rozległej tkance bliznowatej niekiedy wykonuje się zabieg podzielony na kilka etapów, żeby nie obciążać zanadto skóry. Decyzję o tym, ile zabiegów trzeba będzie przeprowadzić, podejmuje ekspert wspólnie z pacjentem po ustaleniu pożądanego efektu i badaniu tkanki.

Jakich efektów można się spodziewać?

Mechanizm powstawania blizn jest zawsze taki sam, ale w zależności od rozległości uszkodzeń, ich położenia czy czasu, jaki upłynął od wykształcenia blizny, może ona zostać usunięta całkowicie lub jedynie zredukowana. W każdym profesjonalnym gabinecie osoba przeprowadzająca konsultacje informuje pacjenta o tym, jakich wyników można się spodziewać w konkretnym przypadku.

Czy laserowe usuwanie blizn jest bezpieczne?

Choć w czasie laserowego usuwania blizn ingeruje się w fizjologię komórek położonych relatywnie głęboko, to prawidłowo przeprowadzony zabieg jest w pełni bezpieczny. Wiążą się z nim pewne ograniczone ryzyka, w tym miejscowego czasowego zwiększenia wrażliwości skóry lub wystąpienia podrażnień, dlatego tak ważne jest, żeby na usuwanie blizn umawiać się w profesjonalnym gabinecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 5 = 4