City breaki podbijają Polskę!

miasto
.

Nadchodzi lato a wraz z nim czas wakacyjnych wyjazdów. Wielu z nas marzy o tym, by zwiedzać Europę.Jednocześnie jednak przed realizacją tych planów powstrzymuje nas często brak funduszy na długie podróże lub niemożność wzięcia kilkunastodniowego urlopu wypoczynkowego.

Czy jednak oznacza to, że musimy zrezygnować z marzeń o zagranicznych podróżach? Jak się okazuje – niekoniecznie. Obecnie mamy bowiem wiele możliwości zwiedzania za niewielkie pieniądze. Jedną z metod, które warto wziąć pod uwagę jest city break. To styl podróżowania, który pokochały już tysiące Polaków.

Czym jest city break?

Dla wielu z nas termin “city break” wciąż nie jest jasny. Z drugiej strony zaś ten styl podróżowania z miesiąca na miesiąc cieszy się coraz większą popularnością. Czym więc jest? Mówiąc najprościej, city break to krótka wycieczka, która trwa około 2-4 dni. W czasie jej trwania intensywnie poznajemy okolicę, do której się udajemy. Zwiedzamy więc zabytki, spożywamy lokalne potrawy, nawiązujemy znajomości. Ze względu na krótki czas trwania podróży jest ona w zasięgu ręki każdego z nas. Nie potrzebujemy bowiem zarówno długich urlopów jak i dużych pieniędzy.

Jakie miasta możemy odwiedzić?

Z zasady podróże w ramach city break nie są zbyt odległe. Zapomnij więc o zwiedzaniu afrykańskich krajów. Większość tych wycieczek ma bowiem miejsce w Europie. Miłośnicy tego typu zwiedzania nawet kilka razy do roku decydują się na wyjazd. Ich celem padają wówczas miasta takie jak Paryż, Berlin, Rzym czy Mediolan. Nie ma w tym nic dziwnego, każdego z tych miast ma wiele zabytków, oraz klimatycznych miejsc, które warto odwiedzić.

Jak zaplanować podróż by była udana?

Zafascynowała cię idea city break jednak obawiasz się, że nie dasz sobie rady z organizacją wyjazdu? Spokojnie. W dzisiejszych czasach większość kwestii, o które musisz zadbać załatwisz przez internet. Pierwszą z nich jest oczywiście znalezienie środka transportu. Jeśli chodzi o te, które mają się odbywać na terenie Europy warto postawić na połączenia lotnicze. Szybkie, wygodne i tanie są wprost idealnym rozwiązaniem. Aby zarezerwować tani lot wystarczy odwiedzić stronę www.sky4fly.net. To serwis, który wyszuka dla ciebie najtańsze połączenia lotnicze.

Kolejnym etapem jest poszukiwanie noclegu. Jeśli nie chcesz wydawać na ten cel zbyt wiele, ponieważ i tak większość czasu spędzisz w terenie warto zastanowić się nad ekonomicznym noclegiem w hostelu lub pensjonacie. Planując city break warto również poczytać o miejscach wartych odwiedzenia i zastanowić się jak powinien wyglądać nasz pobyt i co chcemy zobaczyć. Dzięki opracowaniu planu podróży nie zmarnujemy czasu na miejscu, który spędzilibyśmy na gorączkowych poszukiwaniach miejsc, do których warto się udać.

Jak więc widzisz, nawet jeśli nie dysponujesz nadmiarem wolnego czasu lub gotówki nadal z powodzeniem możesz wybrać się w zagraniczną podróż, dzięki której poznasz najpiękniejsze miejsca w Europie. Dołącz do osób, które podróżują w ten sposób i przeżyj niesamowitą przygodę. Naprawdę warto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 2