Czym powinien cechować się dobry dentysta?

dentysta
.

Wokół leczenia stomatologicznego oraz lekarzy stomatologów narosło wiele mitów. Znaczna ilość osób boi się wyjść do dentysty i robi to dopiero wtedy, gdy jest to bezwzględnie konieczne. Jednak od czasów, kiedy narzędzia stomatologiczne przypominały te używane przez kowali, sporo się zmieniło, a wizyta u dentysty nie musi być koszmarem. Jak wybrać dobrego dentystę?

Czystość i higiena gabinetu

Z uwagi na charakter leczenia stomatologicznego, bliski kontakt lekarza z pacjentem oraz wysokie ryzyko zakażenia chorobami, higiena gabinetu dentystycznego to absolutna podstawa! Jeśli wchodząc do gabinetu na pierwszu rzut oka widzisz sterylnie wyczyszczone narzędzia, czyste szafki oraz fotel to dobry znak. Jednak jeżeli masz jakieś wątpliwości, np. co do sprzętu medycznego jednorazowego użytku – poproś, aby lekarz otworzył nowe opakowanie przy Tobie.

Podejście do pacjenta

Jeśli odczuwamy strach przed wizytą u dentysty, ten punkt może być dla nas najbardziej istotny. Podczas wizyty w miłej atmosferze, nasze obawy rozpłyną się, a nawet najgorsze zabiegi nie będą aż tak bardzo przerażające. Jaką postawę wobec pacjentów reprezentuje dany gabinet lub klinika zapewne poznamy już w czasie umawiania wizyty. Miła rozmowa z recepcjonistką, udogodnienia dla pacjenta to niewielkie elementy, które składają się na nasz pozytywny lub negatywny odbiór.

Kwalifikacje i wykształcenie

Zazwyczaj nie zwracamy większej uwagi na dyplomy wiszące na ścianach i przyjmujemy, że każdy praktykujący dentysta jest odpowiednio wykształcony. Tymczasem stomatologia cały czas się rozwija i każdy lekarz powinien na bieżąco dokształcać się i zapoznawać z najnowszymi badaniami. Dlatego warto zapoznać się z kwalifikacjami stomatologa, jego drogą zawodową i podejściem do najnowszych odkryć w tej dziedzinie.

Pochlebna opinia w internecie

Coraz częściej przed wizytą przeszukujemy sieć, aby znaleźć jak najwięcej informacji na temat interesującego nas gabinetu lub lekarza. Jest to dobra droga do sprawdzenia odczuć osób, które już wizytę odbyły. Należy jednak pamiętać, że częściej piszemy komentarze, jeśli nie jesteśmy zadowoleni z jakiejś usługi. Dlatego każdą opinię, którą znajdziemy w internecie dobrze jest ocenić pod kątem wiarygodności oraz tego, w jaki sposób odnosi się ona do naszej sytuacji – może bowiem poruszać zupełnie inną kwestię.

Wybór dobrego i godnego zaufania dentysty nie jest łatwy, ale warto poświęcić czas na to, aby znaleźć kogoś, kto zajmie się naszymi zębami w sposób profesjonalny.

Dobry dentysta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

21 − = 20