Czym kierować się podczas wyboru pierwszego wózka?

dziecko
.

Zakup i wybór pierwszego wózka to jedna z najważniejszych decyzji przyszłych rodziców w kwestii wyprawki, w głównej mierze ze względu na to, że jest bardzo często najdroższym elementem dziecięcego ekwipunku. Zwykle młodzi rodzice poświęcają mnóstwo czasu na znalezienie tego jedynego i idealnego wózka. W zasadzie nie ma w tym nic dziwnego, skoro wózek kupują wtedy, kiedy nie mają jeszcze żadnego wyobrażenia o jego używaniu. W trakcie podejmowania decyzji o wyborze wózka dziecięcego, warto odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań. Dzięki nim znacznie łatwiej nam będzie dopasować wózek do prowadzonego trybu życia.

Czy planujesz przewozić wózek autem?

Znaczenie ma to, jak często i czy w ogóle będziemy przewozić wózek w samochodzie. Im częściej planujemy to robić, tym mniejszy i wygodniejszy w składaniu powinien być wózek. Jeżeli wybierzesz duży i jednocześnie dobrze zamortyzowany wózek na dużych kołach musisz liczyć się z tym, że nie będziemy w stanie przewozić go samochodem. Zanim wybierzesz ten konkretny, warto przymierzyć złożony wózek do samochodu, żeby nie było później rozczarowań.

Jak długo chcesz, by wózek spełniał swoje zadanie?

Podczas podejmowania decyzji o wyborze wózka dziecięcego ustal, czy chcesz kupić od razu wózek 2w1, czy najpierw samą gondolę, a później spacerówkę. Kupno wózka 2w1 jest na pewno bardziej ekonomiczne, ale niestety ma również swoje minusy, bo wózek, który świetnie się sprawdzi, jako gondola, może być nie do końca dobrą spacerówką. Wybierając taki wózek w sklepie, musimy myśleć długofalowo i dokładnie przyjrzeć się wersji spacerowej wózka.

Wózek nowy, czy używany?

W momencie, gdy bardzo mocno ograniczają Cię fundusze i nie chcesz zbyt dużo pieniędzy wydać na wózek, to warto rozważyć kupno wózka używanego. Kiedy, jednak chcesz kupić nowy wózek, pomyśl o formie dofinansowania. Bardzo często rozważaną opcją przez młodych rodziców jest chwilówka na dowód na wózek.

Daje to możliwość kupna wózka znacznie lepszej marki niż gdybyśmy za ten sam budżet musieli kupić nowy wózek. W wyborze dobrej pożyczki przez internet wykorzystaj ranking chwilówek ze strony chwilowkiok.pl. Musisz pamiętać również o tym, że używany wózek może mieć wady ukryte i najczęściej nie ma już gwarancji. Dlatego przed zakupem należy go obejrzeć osobiście i bardzo dokładnie sprawdzić, czy na pewno jest w pełni sprawny i niezniszczony. Warto też przed obejrzeniem wózka zebrać informacje na temat danego modelu, żeby mieć pewność, że sprzedawca nie chce nam wcisnąć dziesięcioletniego starocia, jako wózka sprzed dwóch sezonów.

Zanim kupisz wózek koniecznie musisz go obejrzeć i przetestować, sprawdzić, czy dobrze się prowadzi, czy jest wygodny w użyciu, czy jest odpowiedniej wysokości, czy łatwo się go składa, czy jest w miarę lekki itp. W końcu wózek będzie nam dość długo i często towarzyszył w życiu codziennym, a tym samym warto spędzić trochę czasu przy jego wyborze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − 14 =