W czym prać ubranka dziecięce?

pranie
.

Rynek środków piorących jest tak bogaty, że nierzadko można dostać zawrotu głowy próbując zdecydować, który produkt będzie najlepszy. Problem urasta do większej rangi, gdy szukamy idealnego środka do prania ubranek dziecięcych i niemowlęcych.

Proszek, płyn czy kapsułki?

Przede wszystkim środek piorący tylko umownie nazywa się proszkiem. W zasadzie można powiedzieć, że taka nazwa to już przeżytek. Oczywiście proszki do prania wciąż mają swoje miejsce na sklepowych półkach, ale nikt już nie nazywa tych półek półkami z proszkiem do prania. Powód? Obok proszków stoją także inne detergenty, takie jak płyny do prania, płatki mydlane, których można używać także w pralce, oraz różnego rodzaju kapsułki do prania. Na szczególną uwagę mam zasługują kapsułki do prania JELP. Przede wszystkim trzeba zauważyć, że są to produkty dedykowane dzieciom, a więc zawierają znacznie mniejszą ilość szkodliwej chemii niż proszki, płyny i kapsułki do prania ubrań dorosłych domowników. Nie zawierają też uczulających środków zapachowych i wybielaczy niewskazanych do używania dla dzieci. Za to można liczyć na zawartość w nich środków zmiękczających, aby ubranka nie obcierały delikatnej skóry niemowląt.

Gdzie kupić najtaniej?

Z kupnem środków piorących nie ma problemu: w każdym sklepie jest specjalna półka na tego rodzaju produkty. Różnice można zobaczyć w cenie. Proszek, płyn czy kapsułki to nie jest jednorazowy wydatek. A skoro kupujemy cyklicznie to samo, warto zadbać o to, by cena była jak najniższa. Taki zabieg sprawi, że w naszym domowym budżecie pojawią się dodatkowe środki. Nawet jeśli w skali miesiąca kwota nie przekroczy kilkunastu złotych, to już w skali roku będzie to sporo ponad sto złotych, a to już jest kwota, którą można wykorzystać. Warto zatem pomyśleć o mądrym oszczędzaniu i znaleźć miejsce, gdzie można kupować naprawdę tanio. Internetowy sklep JELP oferuje niskie ceny i szybką dostawę produktów. Ponieważ jest to sklep firmowy, w jednym miejscu zgromadzono wszystkie produkty z serii JELP. Już nie musimy biegać po sklepach w poszukiwaniu ulubionego proszku, kapsułek czy płynu. Dodatkowy atut takich zakupów jest taki, że w ogóle nie musimy wychodzić z domu, co przy niemowlaku często bywa problematyczne, szczególnie w zimie.

Wybierając środki piorące dla dzieci warto wybierać mądrze i odpowiedzialnie. Nie ma sensu decydować się na szybko, bez dokładnego przeczytania etykiety i składu produktu. Także sugerowanie się reklamą w prasie czy telewizji nie jest najlepszą opcją. Czytajmy dokładnie składy produktów i wybierajmy mądrze.

Artykuł powstał przy współpracy z marką hipoalergicznych środków do prania dla dzieci JELP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

88 − = 82