Czym różni się pajac niemowlęcy od śpiochów? I które ubranko lepiej się sprawdza?

śpiochy
.

Dyskusja na ten temat trwa już od długiego czasu, ale ile rodziców – tyle opinii, dlatego ciężko jednoznacznie ocenić który rodzaj ubranek niemowlęcych sprawdza się najlepiej w ubieraniu malucha. Jeśli właśnie stoicie przed podjęciem decyzji co do zawartości wyprawki niemowlęcej – przeczytajcie artykuł i zobaczcie opinie innych mam!

Co to jest pajac niemowlęcy?

Pajacyk niemowlęcy to jednoczęściowe ubranko, które zakrywa całe dziecko: rączki, brzuszek, i nóżki. Pajace to elementy bielizny niemowlęcej, sprawdzają się zarówno na dzień jak i na noc, umożliwiają szybkie i wygodne przebieranie dziecka i rozbieranie do zmiany pieluszki. To jedno z najbardziej popularnych ubranek niemowlęcych, dlatego występuje w wielu różnych fasonach i z różnymi formami rozpinania. W sklepach znajdziecie pajace rozpinane na ekspres, wygodne zatrzaskowe napy przez środek lub na boku ubranka.

Co to są śpiochy niemowlęce?

Śpiochy to ubranko niemowlęce, które jest rozpinane zazwyczaj w kroku i na ramionkach. Zakrywa prawie całe dziecko – brzuszek i nóżki. Pod śpiochy zalecane jest ubierać kaftan lub body rozpinane w kroku, dlatego najczęściej w sklepach znajdziecie gotowe zestawy niemowlęce śpiochy i kaftan. Dziecięce śpiochy sprawdzą się zarówno na noc jak i na dzień, wygodne rozpinanie w kroku pomoże Wam przy szybkiej zmianie pieluszki.

Które ubranko jest lepsze: śpiochy czy pajac niemowlęcy?

Wiecie już czym różnią się ubranka, więc teraz na pewno zastanawiacie się które będzie lepszym wyborem do wyprawki dla maluszka? Niestety nie możemy dać Wam jednej dobrej odpowiedzi. Ostatnio przeprowadzaliśmy ankietę wśród naszych fanów na facebooku i wyniki oraz opinie były zupełnie różne. Głównym zarzutem do śpiochów jest to, że kaftanik zakładany pod nie roluje się i podwija kiedy dziecko śpi. Pajacyki z kolei nie są aż tak wygodne przy zmianie pieluszki szczególnie w nocy, kiedy trzeba trafić nóżką w ubranko i zapiąć je na właściwą napkę. Niektórzy rodzice pisali o tym, że dziecko nie lubi kiedy przez środek ubranka idą zatrzaskowe napy lub ekspres – dlatego wybierają śpiochy. Inni piszą, że śpiochy to ubranko które powinno wyjść już z użycia, na rzecz nowoczesnych i praktycznych pajacyków. Co więc zrobić kiedy opinie są tak różne? Nasza podpowiedź to: testować i sprawdzać. Kupując ubranka niemowlęce do wyprawki nie musicie od razu zaopatrzać się w ich ogromną ilość. Warto kupić dwa lub trzy pajace i śpiochy, i sprawdzić które z ubranek lepiej Wam się zakłada, i w którym maluszek czuje się najlepiej.

Gdzie znaleźć ubranka niemowlęce Polskich producentów?

Śpiochy, pajace, body czy oryginalne półśpiochy – to wszystko to niezbędne ubranka które powinny znaleźć się w wyprawce dla dziecka. Warto zwrócić uwagę na produkty Polskich producentów – ponieważ mamy się czym chwalić i z czego być dumni! Polscy producenci tworzą piękne i przede wszystkim bezpieczne ubranka, które znajdziecie w dobrych sklepach stacjonarnych i internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 3 = 4