Czym się kierować przy wyborze dżemu, by smakowały jak z domowej spiżarni?

owoce
.

Dżemy to jeden z tych produktów, które mogą być dodatkiem do wielu potraw. Doskonale smakują w towarzystwie świeżego pieczywa, drożdżowej chałki i naleśników, a także uzupełniają domowe wypieki o owocowy smak. Firma Herbapol stworzyła dżemy inspirowane tymi, jakie znajdziemy w domowej spiżarni, dżemami własnej roboty. Duża ilość owoców, mnóstwo witamin i intensywny smak – czy nie tego oczekujemy od tego smakołyku?

Naturalnie słodkie

Przy wyborze dżemów powinniśmy kierować się przede wszystkim ich smakiem. Trzeba jednak wiedzieć, że dżem owocowy zawdzięcza go jakości owoców, jakie wykorzystano do jego produkcji. W produktach Herbapol znajdziemy owoce pochodzące od sprawdzonych i zaufanych dostawców, czego nie zawsze możemy być pewni, kupując owoce w supermarketach. Wybierane są pod kątem ich dojrzałości i soczystości, a więc w dżemach znajdziemy tylko takie, które najlepiej odpowiadają wysokim standardom produkcyjnym firmy. Duża zawartość owoców sprawia, że dżem owocowy jest naturalnie słodki, co pozwala ograniczyć ilość cukru do minimum.

Owoce o właściwościach prozdrowotnych

Owoce są źródłem cennych dla organizmu człowieka witamin, nie bez powodu zaleca się spożywanie aż 5 porcji owoców dziennie. Dżem owocowy może zastąpić jedną, a nawet więcej zalecanych dziennych porcji, ale tylko wtedy, kiedy znajdziemy w nich takie, które są źródłem witamin i minerałów.

Do produkcji dżemów Herbapol wykorzystuje takie owoce, jak truskawki, czarna porzeczka, wiśnie i maliny. Nie bez przyczyny zamknięte zostały w szklanych słoiczkach. Truskawki cenione są nie tylko ze względu na swój smak, ale również za bogactwo takich witamin, jak witaminy z grupy B, witaminę A i PP. Maliny z kolei polecane są osobom o słabej odporności, ponieważ znajdziemy w nich witaminy C, C i E oraz wapń, potas i żelazo. Wiśnie to źródło witamin B6, A, E i K, a czarna porzeczka to „naturalny lek” dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.

Dżem owocowy można przygotować samodzielnie, jednak jeżeli wybierzemy ten o wyselekcjonowanym składzie, zyskamy równie dużo, a zaoszczędzimy cenny czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

74 + = 77