Czym jest woal? Co z niego uszyć?

woal
.

Wśród materiałów, które są uważane za najprostsze w obróbce zaliczamy materiały bawełniane: kreton, satyna, woal, gabardyna i płótno a’la len. Wszystkie z nich posiadają 100% bawełnę, zbudowane są z nitek osnowy i wątku. Tego typu mieszanka gwarantuje wysoką trwałość materiału oraz wchłanianie wilgoci bez utrzymywania przykrego zapachu. Cechy te są niezwykle ważne dla krawców czy projektantów, wybierających swoje materiały.

Spośród wymienionych wyżej przykładów bawełny, niedocenionym materiałem jest woal. Większość osób kojarzy go z domowymi firankami. Ze względu na swoją gładką, cienką, zwiewną i lejącą się formę nie wymaga prasowania. Można z niego tworzyć wspaniałe dekorację, układając fantazyjne upięcia. Bardzo często woal wykorzystuje się w modzie ślubnej. Przede wszystkim szyje się z nich welony dla panien młodych: jedno bądź kilku warstwowe.

W obecnej chwili bardzo modne są suknie z wycięciem na plechach czy dekolcie, nie rezygnując jednakowoż z materiału. Projektanci korzystają wówczas z woalu zdobiąc go drobnymi kamykami, koronką czy powlekanymi guziki wzdłuż pleców. Dzięki takiemu posłużeniu się materiałem, panny młode nie złamią żadnej tradycji ślubnej oraz nie odsłania zbyt wiele ciała, w szczególności w kościele.

Z powodzeniem wykonamy z niego lekkie szale, bluzki, koszule czy sukienki idealne na letnie upały. Woal jest delikatnym materiałem bawełnianym, ale opanowanie umiejętności obszywania go i wykorzystywania w swoich projektach przyniesie nam sporo korzyści.

Wśród wielu stron internetowych natrafimy na http://cottonbee.pl. CottonBee oferuje nam możliwość wykonania własnego wzoru na woalu bądź skorzystania z gotowych propozycji. Ze względu na swoją strukturę, nadrukowywany wzór będzie o niskim stopniu pokrycia, czyli ciemne bądź mocne kolory odbiją się w jasnych i bladych odcieniach. Producent zaleca pranie ów materiału w temperaturze poniżej 40oC w programie do delikatnych tkanin.

Woal jest materiałem stosunkowo trudnym w szyciu, ale bardzo wdzięcznym do noszenia. Można wykorzystać go dekoracji mieszkania, sukni ślubnej i ubraniach dnia codziennego. Należy wrócić tylko szczególną uwagę podczas prania, ponieważ zbyt wysoka temperatura bądź nieodpowiedni program, mogą zniszczyć nam materiał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + 8 =