Jak dbać o dziecięce ubranka? Garść informacji

ubranka
.

Młodzi rodzice stają w obliczu wielu wyzwań. Jednym z częstych problemów, z którymi muszą się zmierzyć, jest odpowiednie dbanie o dziecięce ubranka. Postaramy się więc w skrócie i rzetelnie przedstawić wszelkie niezbędne informacje na ten temat.

Przede wszystkim ubranka niemowlęce pierz oddzielnie od swoich ubrań. Rób tak przynajmniej do czwartego miesiąca życia malucha. W pralce wybierz program baby, a jeżeli nie posiadasz takowego, nastaw po prostu opcję podwójnego płukania. Zawsze czytaj metki odzieżowe! Dzięki temu dowiesz się w jakiej temperaturze producent zaleca pranie ubranka. Staraj się wybierać jak najwyższą, najlepiej 60 stopni, ponieważ wówczas masz pewność usunięcia chorobotwórczych roztoczy. Z tego też powodu kupuj ubranka bawełniane, w jasnych, pastelowych kolorach, którym nie grozi farbowanie. Dobrej jakości produkty przetrwają w niezmienionym stanie częste pranie. Oczywiście, do prania używaj specjalnego proszku przeznaczonego do kontaktu z delikatną skórą malucha. Wybór, czy będzie to płyn, kapsułki, czy klasyczny proszek, pozostawiamy tobie.

Ważne jednak, by posiadał informację na temat swoich atestów. Zrezygnuj raczej z pięknie pachnących, ale jednak chemicznych płynów do płukania. Mogą one podrażnić delikatną skórę. Zamiast nich wybierz suszenie ubranek na świeżym powietrzu. Delikatny zapach wiatru będzie najlepszy dla twojego maluszka! Rób tak, jeżeli tylko pogoda na to pozwala, to bardzo dobrze wpłynie na skórkę twojej pociechy. A co zrobić z plamami, które przecież są codziennością przy dziecku? Dobrze wiemy, że ślady kupki, pierwszej jedzonej marchewki, czy ulanego mleka, potrafią nie zejść przy zwykłym praniu w proszku. W takim przypadku użyj bardzo delikatnego odplamiacza. Polecane są mydełka odplamiające, których szeroki wybór dostępny jest na rynku.

Ostatnio pojawiły się także specjalne detergenty przeznaczone do odzieży dziecięcej. Przetestuj je! Pamiętaj jednak, że ubrania niemowlęce muszą zostać szybko namoczone. Wtedy masz o wiele większą szansę, że uporczywa plama nie zniszczy ulubionego body czy pajacyka. Na koniec ostatni problem związany z dbaniem o maleńką garderobę – prasowanie. Zaleca się, by przynajmniej do trzeciego miesiąca życia dziecka prasować wszelkie materiały, które mają z nim styczność: pościel, bawełniane kocyki i tetrowe pieluszki.

Po tym czasie, do wieku około 3 lat, prasuj tylko ubranka mające bezpośredni kontakt z jego skórą, przede wszystkim bieliznę i body. Proces prasowania zabija drobnoustroje, na przykład te odpowiedzialne za powstawanie pleśni. Jest ważne zwłaszcza dla małych alergików cierpiących na atopowe zapalenie skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 5