Jak dbać o tatuaż latem z EasyTattoo?

tatuaż
.

Lato to okres, kiedy odsłaniamy zdecydowanie więcej ciała i mamy szansę ukazać swoje tatuaże. Opalona skóra prezentuje się bardzo ładnie, a kąpiele w morzu są przyjemną częścią urlopu. Pamiętajmy jednak, że nadmierne wystawianie tatuażu na promieniowanie słoneczne nie jest dobrym rozwiązaniem. Długotrwała ekspozycja na słońce może trwale uszkodzić tatuaż i spowodować jego blaknięcie. Cząsteczki tuszu pod skórą nie ją wbite na sztywno, a pozostają w ciągłym ruchu. Przegrzanie skóry może zwiększyć aktywność ruchową cząsteczek, co powoduje blaknięcie i mniej wyraźny wzór.

Promieniowanie słoneczne

Podczas opalania należy pamiętać o robieniu przerw, nawet jeśli mamy na sobie preparat ochronny. W przypadku świeżych tatuaży należy unikać opalania przez miesiąc. Podczas rekonwalescencji należy stosować krem do tatuażu, który znacznie wpłynie na szybkość gojenia. Naukowcy wyróżniają kilka typów promieniowania słonecznego: UVB, UVA i UVC. Najgroźniejsze dla ludzkiej skóry jest promieniowanie UVC, które jest jednak pochłaniane przez warstwę ozonową i nie dociera do powierzchni ziemi. UVB jest groźne dla oczu i skóry. Promienie te docierają do skóry właściwej i mogą spowodować uszkodzenia naskórka, białek komórkowych i DNA. Promienie UVA docierają znacznie głębiej niż poprzednie i szybko uszkodzą elastynę i włókna kolagenowe.

Krem z filtrem

Podczas wyboru kremu z filtrem należy zwrócić uwagę, czy zastosowane filtry chronią przed każdym rodzajem promieniowania. Bardzo często produkty chronią tylko przed jednym rodzajem, co może w negatywny sposób wpłynąć na nasz tatuaż. SPF to liczba oznaczająca wskaźnik ochrony przeciwsłonecznej. Przyjmuje wartość między 2, a 50. Cyferka oznacza ile razy dłużej nie dostaniemy oparzenia przy zastosowaniu kremu w porównaniu do braku użycia kremu z filtrem. SPF oznacza, że słońce ejst bezpeiczniejsze 15 razy dłużej niż beż użycia filtra. Dobrej jakości krem do opalania z SPF 15 zatrzyma około 93% UVB, SPF 30 – 97%, a SPF 50 około 98% promieniowania. W przypadku kremu z filtrem do tatuażu bardzo ważna jest nie tylko jego jakość, ale również ilość. Lepiej nałożyć kremu trochę za dużo. Lepiej, jeśli dawka okaże się za duża, niż za mała, która nie zapewni odpowiedniej ochrony. W przypadku wysuszenia skóry można zastosować krem do tatuażu EasyTattoo, który wyróżnia się możliwością silnej regeneracji naskórka.

Zadbaj o swoje tatuaże podczas lata

Ochrona tatuaży przed blaknięciem nie jest zbyt trudna, a podstawowy warunek to intensywna ochrona tatuażu od samego początku. Przez 4 pierwsze tygodnie należy unikać wystawiania tatuażu na słońce lub opalanie w solarium. Już po kilku tygodniach można jednak cieszyć się urlopem w pełni trzymając się pewnych zasad. Żeby mieć czyste sumienie należy postawić na najwyższej jakości ochronę przeciwsłoneczną stosując wspomniane wcześniej kremy z filtrem. Kremy należy nakładać co kilka godzin, ponieważ pozwoli to zapobiec blaknięciu barwnika. Specjaliści podkreślają, że o tatuaż na plaży można zadbać także dzięki trickom ubraniowym. Na skórę z tatuażem można założyć cienką, przewiewną tkaninę. Może to być bluzka, spodenki lub pareo. Dobrym rozwiązaniem będzie także skorzystanie z dużej torby, która może zasłaniać tatuaż przed słońcem. Ochronę przed słońcem warto dopasować w zależności od miejsca, w którym jest tatuaż. Aby przykryć tatuaż na przedramieniu wystarczy szeroka bransoletka. Okolice brzucha lub bioder można zabezpieczyć za pomocą chusty, lub szala. Moda plażowa oferuje wiele bardzo ciekawych rozwiązań, które pozwolą ochronić tatuaż podczas wakacji. Wspomnianą ochronę należy stosować nawet w pochmurne dni, ponieważ promieniowanie przenika przez chmury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

32 − = 26