Depilacja laserowa – jak się do niej przygotować?

depilacja
.
Depilacja laserowa jest jedną z metod usuwania zbędnego owłosienia. Zabieg wykonuje się za pomocą urządzeń emitujących światło o wysokiej energii. Zaleca się osobom z tendencją do wrastania włosów, a także tworzenia stanów zapalnych w tym grudek oraz krostek. Depilacja laserowa przede wszystkim pozwala usunąć włosy, ale i działa leczniczo na skórę. Największą zaletą jest możliwość całkowitego bądź niemal całkowitego usunięcia owłosienia, z różnych miejsc na ciele. Ważnym etapem jest odpowiednie przygotowanie do zabiegu, by osiągnąć pożądane efekty. Przygotowania przeważnie trwają do około miesiąca. Warto skonsultować się z lekarzem, który będzie wykonywał zabieg depilacji laserowej i omówić z nim wszelkie szczegóły.

Jeśli nie istnieją żadne przeciwwskazania do wykonania ów zabiegu, następuje przeprowadzenie próby laserowej. Jest to konieczne, by ustalić optymalne parametry zabiegu dla danego fototypu skóry. Skóra, w miejscu poddania jej zabiegowi musi być czysta. Można jedynie pozwolić sobie na posmarowanie kremem emla, który podziała znieczulająco. Suchą skórę na kilka dni przed zabiegiem należy natłuścić, stosując na przykład balsam. Z kolei na jeden dzień przez zabiegiem dokonujemy dokładnego golenia jednorazową maszynką miejsca, które ma zostać poddane zabiegowi. Uważamy, by nie doszło do podrażnienia skóry. Nim dokona się pierwszego zabiegu, dobrze jest pozostawić niewielki, nieogolony fragment skóry wraz z włosem, by określić jego barwę.

Włosków nie należy wyrywać pęsetą. Nie powinno się również stosować depilatora ani wosku. W przypadku depilacji dokonywanej kremem, działań takich zaprzestajemy na 7 dni przed laserową depilacją. Przed wykonaniem zabiegu nie wolno także stosować kremów z retinoidami oraz kwasami, które stanowią substancje złuszczające. Na etapie konsultacji lekarskiej informujemy o wszystkich przyjmowanych lekach. Zarówno doustnych, jak i miejscowych.

Zabiegu nie wykonuje się, jeśli borykamy się z infekcjami skórnymi, bakteryjnymi, wirusowymi czy też grzybiczymi. W przypadku występowania opryszczki wargowej bądź płciowej, zabieg można wykonać najwcześniej po upływie 2 tygodni, od momentu ustąpienia infekcji. Na kilka tygodni przed depilacją laserową zaprzestajemy opalania. Także w solarium. W przypadku stosowania samoopalaczy należy poczekać aż opalenizna całkowicie ustąpi. Obowiązkowo należy również odstawić leki światłouwrażliwiające oraz zioła wykazujące podobne działanie, na przykład dziurawiec, nagietek.

Informacje zaczerpnięte ze strony Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii La Nika – depilacja laserowa Gdańsk.

1 komentarz


  1. Super artykuł jak się przygotować do depilacji by była skuteczna i bezbolesna. Wiele ciekawych i rzeczowych porad w jednym miejscu

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

53 − = 52