Dieta pudełkowa rosnąca popularność

w diecie pudełkowej najczęściej wykorzystuje się świeże owoce i warzywa
.

Coraz większa popularność diety pudełkowej w Polsce powoduje, że powstaje coraz więcej firm zajmujących się jej przygotowaniem oraz dystrybucją. W zależności od naszych zapotrzebowań i upodobań istnieją różne jej odmiany. Osoby chcące zrzucić dodatkowe kilogramy wybierają te, które posiadają mniej kalorii. Wegetarianie decydują się na dania bez dodatku dodatków mięsnych czy ryb.

Kto z niej korzysta?

Najczęściej po dietę sięgają ludzie aktywni oraz młodzi Polacy rozwijający swoją karierę. Nie zawsze znajdują czas na robienie zakupów czy gotowanie na cały następny dzień. W pracy oraz na dojazdach do niej spędzamy często niemal 12 godzin, dlatego nie dziwi już nikogo kierowca z daniami przywożonymi na cały dzień.

Sportowcy to kolejna grupa, która podczas długich i systematycznych treningów potrzebuje odpowiedniej diety, która pozwoli na zachowanie energii w ciągu całego dnia. Oczywiście diety przeznaczone dla sportowców muszą dopasowane być do ich zapotrzebowania kalorycznego. W zależności od uprawianej dyscypliny oraz indywidualnych wymagań organizmu często ich kaloryczność wynosi pomiędzy 2000 kcal często nawet 4000 kcal. Jest to najczęściej wybór osób, które mieszkają same, niemające możliwości dzielenia obowiązków domowych z nikim innym.

Czy dieta pudełkowa jest zdrowa?

O działaniu zdrowotnym każdej diety, można często opowiedzieć wiele sprzecznych ze sobą informacji. Wiele zależy od dopasowania rodzaju diety do naszego organizmu oraz jej ewentualnego wpływu na nasze funkcjonowanie.

Wybierając dietę pudełkową, warto skorzystać z usługi firmy, która na bieżąco współpracuje ze specjalistami w dziedzinie dietetyki. Przykładem takiego cateringu dietetycznego jest firma Smaczne Pudło działająca na terenie Radomia i Grójca. Potrafią oni zaproponować zbilansowane posiłki, które w swoich składzie posiadają wszystkie niezbędne witaminy oraz mikroelementy, które nie zawsze znajdują się w naszym aktualnym jadłospisie.

Nagminne jest, że w związku z regularnością spożywania posiłków oraz ich składem, często odczuwamy poprawę samopoczucia następująca już w kilka dni.
Dobrze odżywiony organizm poza ogólnym samopoczuciem poprawia również koncentrację, skupienie oraz dodaje siły do działania.

Jak wygląda dieta pudełkowa

Każda dieta jest inna, różni się przede wszystkim ze względu na ilość kalorii, które dostarczamy do organizmu w ciągu całego dnia. Warto przed podjęciem decyzji o wyborze diety, zapytać o jej różnorodność. Jest to często największa obawa dotycząca skorzystania z takiej oferty, o której wspominają użytkownicy.

W zależności od ustalonych przez nas godzin dostawy możemy spodziewać się kuriera dostarczającego zapakowane w łatwe do transportu pudełka z posiłkami na każdą porę dnia.
Zależnie od wybranego wariantu ilość posiłków może wynosić od 4 do nawet 7.

Osoby wybierające opcję popularnych lunchboxów odbierają śniadanie oraz obiad, aby w trakcie pracy utrzymać pełnię sił i skupienia.
Transport posiłków jest łatwy i bezpieczny, dzięki zastosowaniu lekkich, ale wytrzymałych pudełek z tworzywa sztucznego

dieta pudełkowa dostarczana jest w łatwych do transportu pudełka

Starając się zadowolić jak największą grupę odbiorców, firmy zajmujące się cateringiem dietetycznym targetują również węższe grupy osób na diecie. Wśród nich z całą pewnością trzeba wymienić wegetariańska wersje diety pudełkowej. Coraz więcej osób decyduje się na świadomą rezygnację z dodatków mięsnych czy rybnych w swoim jadłospisie. Odpowiednio zbilansowana dieta wegetariańska to pewność, że organizm otrzymuje zalecaną porcję białka w ciągu dnia.

Osoby decydujące się oczyszczenie organizmu z toksyn, mają możliwość skorzystania z oferty zestawu soków. Najczęściej takie zestawy nie dostarczają więcej niż 1500 kcal w ciągu całego dnia.

Ogromny fenomen bezglutenowej wersji posiłków, również często gości w ofercie cateringów dietetycznych. Poza osobami cierpiącymi na brak tolerancji na ten składnik żywieniowy decydują się na niego również osoby, które tak jak modni celebryci rezygnują z jego używania.

Zrzucić parę kilogramów przed wakacjami

Dla osób, które martwią się, że po zimie dalej nie zrzuciły dodatkowych kilogramów, jest jeszcze szansa, na powrót dawnej sylwetki w wakacje. Dobrze dobrana dieta pudełkowa w połączeniu z odpowiednimi treningami, pozwoli na osiągnięcie zamierzonych celów. Warto wiedzieć ile kalorii powinniśmy dostarczać do naszego organizmu, aby dalej czuć się dobrze i przynosiło to odpowiednie efekty. Warto skorzystać z pakietów z mniejszą kalorycznością , optymalne będą pakiety posiadające około 1500 kcal. Zachowując świetne samopoczucie, masz szansę na przygotowanie się do sezonu wakacyjnego.

Koszty diety

Wybór diety pudełkowej wiąże się z kosztami. W zależności od ilości posiłków w ciągu dnia oraz okresu, przez który będziemy ją stosować, koszty miesięczne mogą być różne. Średnie ceny w przeliczeniu na jeden dzień zaczynają się od 20 zł przy wyborze lunchboxów, dochodząc do 60 zł przy specjalistycznych dietach dla sportowców o dużej zawartości kalorycznej. Jednak mimo wysokich kosztów miesięcznych diety, zdobywa ona coraz większe uznanie wśród mieszkańców miast.

Podsumowanie

efekty diety pudełkowej widać już po pierwszym miesiącu stosowania

Dieta pudełkowa stała się już nie tylko domeną ludzi znanych i rozpoznawalnych z pierwszych stron gazet czy telewizji. Można śmiało powiedzieć, że znalazła uznanie wśród zwykłych mieszkańców. Firm cateringowe dbając o różnorodność i jakość posiłków, spełniają wymagania osób, które z powodu braku czasu, lub umiejętności kucharskich nie decydują się na przygotowanie posiłków w domu. Klienci dzięki łatwym w transporcie i wytrzymałym opakowaniom mogą zabrać ze sobą posiłki na cały dzień na uczelnie czy do pracy. Jeśli zdecydowaliśmy się na wykluczenie któregoś ze składników ze swojej diety jak mięso czy gluten, to istnieją również diety, które uwzględniają nasze preferencje. Najważniejszym jest dobre dobranie ilości kalorii do naszych codziennych zapotrzebowań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 4