Diety, które mogą Ci zaszkodzić

dieta
.

Śmiało można powiedzieć, że ilość diet jaka powstała na przestrzeni ostatnich lat jeszcze trochę będzie większą od liczby potrzebujących jej. W przypadku każdej diety ważne jest to, aby była ona dopasowana pod nasz organizm. Bierzemy tu pod uwagę nie tylko choroby przewlekłe, ale i wzrost, czy styl życia. W wielu przypadkach jesteśmy tak zdeterminowani, by uzyskać sylwetkę swoich marzeń, że jesteśmy skłonni zrobić wiele. Może czasem zbyt wiele… Bo dieta, ma nam pomóc, a nie zaszkodzić. Dlatego poniżej powiemy nie tylko o dietach, które w praktyce mogą okazać się niekorzystne dla naszego zdrowia, ale i o konsekwencjach wypływających z nieodpowiedniej diety.

Diety, które mogą zaszkodzić

  • Dieta Atkinsa. Ta dieta polega przede wszystkim na spożywaniu potraw tłustych, a tłuszcz jak wiemy jest największym wrogiem nie tylko dla naszego serca i układu krążenia, ale także wątroby. Poprzez tą dietę zwiększa się poziom cholesterolu we krwi, który następnie gromadzi w niej szkodliwe toksyny. Mogą one stać się przyczyną wielu, groźnych zaburzeń.
  • Dieta Kopenhaska, choć trwa krótko, to jednak w praktyce jest bardzo restrykcyjna i polega na eliminowaniu wielu składników odżywczych, których brak w organizmie również może przynieść niedobre skutki.
  • Dieta Tybetańska, to kolejny bardzo radykalny sposób odchudzania się polegający na piciu do 3,5 litra dziennie tak zwanego ,,rosołu tybetańskiego”. Co ważne ten rosół ma zastąpić wszystkie posiłki i choć sama dieta trwa 8 dni, to braki w organizmie szybko mogą odpić się na naszym zdrowiu,
  • Diety jednoskładnikowe – czyli jeśli wybieramy sobie jeden składnik (na przykład arbuz, lub winogrona), którymi zastępujemy resztę posiłków. Zazwyczaj są to owoce, gdyż zawierają dużo cukru pozwalającego utrzymać nam źródło energii, a przy tym nie są to produkty tuczące. Pamiętajmy jednak, że same owoce, choć zawierają dużo witamin nie dostarczą wszystkich niezbędnych wartości odżywczych (na przykład białka).
  • Głodówka – czyli nie ma gorszej metody ,,odchudzania”, niż głodzenie się, które w ,,najlepszym” przypadku może prowadzić do omdlenia.
    Jeśli chcemy być zdrowi i szczupli unikajmy kofeiny, papierosów i alkoholu.

Co nam grozi?

Wiele rzeczy. Zaczynając jednak od tych bardziej powierzchownych. Nie odpowiednia dieta może być przyczyną wypadania włosów, łamliwości paznokci, oraz podatności na wszelkiego rodzaju zmiany skórne. Niedobór odpowiednich składników może powodować również bóle i zawroty głowy, skoki ciśnienia tętniczego, zmian nastroju, które w przyszłości mogą być początkiem depresji. Nie od dziś wiadomo, że takie dolegliwości jak anemia, anoreksja, czy bulimia swój początek w większości znajdują w nawykach żywieniowych mających doprowadzić do ,,idealnej figury”. Dalsze problemy, to zwiększone ryzyko chorób serca, czy problemów z układem krążenia. Zła dieta może też doprowadzić do problemów z wątrobą, czy nerkami. Pierwszym, podstawowym objawem złej diety jest jednak ,,efekt jojo”, czyli szybki i nagły powrót do wagi sprzed diety.

Po więcej informacji o diecie zapraszamy na http://bodyrock.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 8