Dlaczego plecak kanken jest idealny dla Twojego dziecka?

szkoła
.

Wielu dorosłych przeżywa pierwsze dni września równie mocno jak ich dzieci w wieku szkolnym. Bez zbytniej przesady można stwierdzić, że większość rodziców zaczyna kompletowanie uczniowskiej wyprawki jeszcze w trakcie wakacji. Ważnym elementem szkolnego ekwipunku jest porządny plecak. Dlaczego kankeny to najlepszy wybór?

Niewiele waży

Plecy dziecka – dosyć słabe, gdy ma ono 9 – 13 lat – nie powinny być nadmiernie obciążane. A niestety często do tego dochodzi za sprawą wielu podręczników, przyborów szkolnych i pomocy naukowych noszonych przez uczniów w plecaku. W tej sytuacji każdy dodatkowy ciężar może stanowić problem. Jednak nie wówczas, gdy rodzice zdecydują się na charakterystyczny plecak z liskiem. Każdy z kankenów waży niewiele ponad 300 g, dlatego sam w sobie nie powoduje obciążania pleców dziecka. Śmiało można powiedzieć, że uczeń nawet nie czuje, że nosi plecak.

Pomaga kształtować prawidłową postawę

Nie bez powodu jeszcze 10 – 20 lat temu uczniom podstawówki kupowano tornistry. Ich zaletą była duża powierzchnia przylegająca do pleców dziecka, co pomagało mu zachować prawidłową postawę. Obecnie znakomitą alternatywą dla powoli wychodzących z mody tornistrów jest właśnie kanken Fjallraven. Ich tylna część jest usztywniona i starannie wyprofilowana tak, by dopasować się do linii kręgosłupa ucznia. Dziecko, nosząc taki plecak, podświadomie się prostuje i nabiera dobrych nawyków.

Świetnie wygląda

Producenci akcesoriów dziecięcych i przyborów szkolnych zdają się wychodzić z założenia, że im bardziej kolorowo, tym lepiej. Czasem jednak, schlebiając gustom najmłodszych, osiągają niezamierzony efekt pstrokacizny. Twórcy kankenów również postawili na kolory, ale w nieco innym wydaniu. Po pierwsze kolory plecaków są żywe i soczyste, ale nie jaskrawe. Nawet żółć i czerwień są stonowane. Po drugie skandynawskie plecaki oferowane są w jednolitych kolorach. Nie ma zatem mowy o zestawianiu ze sobą różnych barw i związanym z tym chaosie.  A przy tym charakterystyczne logo liska to nie tylko ciekawy element dekoracyjny. Bowiem jest to zarazem odblask, co poprawia bezpieczeństwo ucznia podczas drogi z domu do szkoły i z powrotem.

Kankeny zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o dzieciach rozpoczynających naukę w szkole. Dzięki kilku dobrze przemyślanym rozwiązaniom wdrożonym podczas ich produkcji, noszący je uczniowie rzadziej skarżą się na problemy z kręgosłupem niż ich rówieśnicy, którym rodzice kupili modne plecaki z ulubionymi bohaterami z kreskówek. Które mimo atrakcyjnego wyglądu i przystępnej ceny nie pomagają jednak dbać o wygodę oraz zdrowie najmłodszych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 66 = 69