Dlaczego warto kupić biuro narożne?

biurko
.

Rodzaje biurek znacznie różnią się od siebie parametrami czy kształtami. Niemniej jednak za te najbardziej praktyczne uważa się rozmaite biurka skrętne, do których należą między innymi biurka narożne. Dlaczego warto je kupić?

Skutki źle zaprojektowanego stanowiska pracy

Nie da się ukryć, że zarówno w pracy, jak i w domu, wiele osób spędza za biurkiem długie godziny. Niestety ale może to przynosić negatywne skutki dla naszego zdrowia. W 2016 roku przeprowadzono badania Loudhouse, z których wynika, że 1/3 pracowników biurowych w Polsce odczuwa problemy, które związane są z nieprawidłowo zaprojektowanym stanowiskiem pracy. Tymi dolegliwościami są:

– bóle głowy,
– bóle pleców,
– bóle karku,
– uczucie napięcia w ramionach.

Pamiętaj o swoim komforcie

Stanowiskiem, które zarówno spełni parametry ergonomii, jak i nie wymaga zagospodarowania zbyt dużej przestrzeni jest biurko narożne. Czym są parametry ergonomiczne, które każde biuro musi spełniać? Są to cechy, które czynią nasze stanowisko zdolne do pracy w warunkach wygodnych. Warto więc wiedzieć, że blat biurka powinien znajdować się na takim poziome, aby jego użytkownik mógł z łatwością położyć na nim ręce w swobodny sposób, przy czym przedramiona powinny tworzyć z tułowiem kąt prosty.

Co wyróżnia biurka narożne?

Za pomocą biurka narożnego jesteśmy w stanie wykorzystać całą przestrzeń, która dostępna jest w rogu pomieszczenia. Z racji tego, że biurko naroże jest głębsze aniżeli typowe biurko, to pozwala ono na prostą pozycję siedzącą jego użytkownika. Nawet te najbardziej rozbudowane modele narożnych biurek potrafią być bardzo kompaktowe, z uwagi na to, że pozwalają one na rozmieszczenie większej ilości elementów na mniejszej powierzchni. Dzięki rozsądnemu wykorzystywaniu kąta pomieszczenia, możemy wprowadzić zarówno szafki, jak i szuflady, w dość bliskiej odległości od stanowiska użytkownika, nie ograniczając przy tym jego przestrzeni na nogi. Takie biurko wykorzystuje również obie ściany nad biurkiem, ograniczając przy tym przestrzeń.

Słowem podsumowania, biurko naroże może dać swojemu użytkownikowi dużo wolnej przestrzeni, na przechowywanie nóg, dużą powierzchnie przestrzeni roboczej oraz możliwość umieszczania wielu półek czy szafek, które pomogą właścicielowi przechowywać dodatkowe akcesoria i sprzęt. Ponadto warto wspomnieć, że nowoczesny biurka naroże mogą być zaprojektowane w naprawdę nowoczesnym i modnym stylu. Warto przyjrzeć się ich ofercie, szczególnie polecamy ofertę producenta AKORD, który w swojej ofercie ma wiele ciekawych propozycji biurek narożnych i nie tylko – https://sklep.akord.net.pl/65-biurka-narozne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

79 + = 85