Dlaczego warto mieć kota w domu?

kot
.

Zwierzęta domowe są prawdziwymi przyjaciółmi człowieka. Wielu z nas posiada w domu czworonogi i nie wyobraża sobie życia bez nich. Najpopularniejszymi zwierzętami domowymi są psy i koty. Przygarnięcie pod swój dach każdego zwierzęcia wiąże się z obowiązkami, jest jednak mnóstwo powodów, dla których decydujemy się na posiadanie zwierząt.

Głównym obowiązkiem właścicieli psów jest kilkakrotne wyprowadzanie zwierzaka w ciągu dnia, często też o świcie lub późnym wieczorem. Jeżeli więc nie dysponujemy dużą ilością wolnego czasu, całe dnie spędzamy w pracy, pragniemy dłużej pospać, lepiej zdecydować się na kota. Kot załatwia swoje potrzeby fizjologiczne w domu.

Kto w domu

Kot większość dnia przesypia, nie musimy więc martwić, że będzie za nami tęsknił i nudził się, gdy nie ma nas w domu cały dzień. Kota można zostawić samego na 2-3 dni. Trzeba zapewnić mu tylko odpowiednią ilość karmy i wody, a także czystą kuwetę.

Kot to spokojne zwierzę, nie wydaje głośnych dźwięków, chyba, że został zamknięty w jakimś pomieszczeniu i nie może się stamtąd wydostać, jest głodny lub ma ruję. Jest bardzo czystym zwierzątkiem, starannie się myje nawet kilka razy dziennie, nie śmierdzi, jeśli dbamy o czystość kuwety, mamy spokój z kocimi zapachami.

Obecność kota podobnie jak obecność innych zwierząt w domu bardzo dobrze wpływa na nastrój i samopoczucie człowieka. Głaskanie miękkiego, delikatnego kociego futerka to sama przyjemność, podobnie jak słuchanie mruczenia, które bardzo kojąco wpływa na psychikę człowieka, relaksuje, uspokaja, wycisza, odstresowuje.

Posiadając kota w domu nie musimy się martwić, że zmarzniemy w długie zimowe wieczory. Kot siedzący na naszych kolanach doskonale nas ogrzeje. Kocie ciepło jest również lekarstwem na niektóre dolegliwości, np. na reumatyzm czy bolące stawy. Kot potrafi intuicyjnie wyczuć u swojego właściciela bolące miejsce i uśmierzyć ból kładąc się w pobliżu tego miejsca. Osoby posiadające kota rzadziej zapadają na choroby serca.

Radosne zabawy kota, skoki, bieganie za piłeczką, polowanie na sztuczne myszki potrafią rozbawić nawet najpoważniejsze osoby. Obserwacja kota może wiele nas nauczyć. Koty są cierpliwe, nie spieszą się, znajdują czas i na zabawę i na odpoczynek.

Wyprawka dla kota

Elementami wyprawki dla kota są kuwety dla kota , drapaki dla kota, miski na karmę i na wodę, legowiska, zabawki dla kota, żwirek dla kota. Trzeba koniecznie pamiętać też o dobrej jakości karmie dla kota. Zapewni naszemu pupilowi zdrowie, ładny wygląd i dobre samopoczucie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 49 = 59