Dlaczego warto pić herbatę z rooibos?

filiżanka
.

W wielu regionach świata herbata rooibos uznana jest za ziołowe lekarstwo, wyróżniające się niezwykłą leczniczą mocą. Zawiera w sobie szereg unikalnych składników odżywczych, jak kwercytyna i bioflawonoidy, zaś te mają ważny wpływ na zdrowie naszego organizmu. Rooibos można stosować na ból głowy, bezsenność, czy też w leczeniu astmy. Cechuje się również doskonałym smakiem i wspaniałym zapachem.

Właściwości zdrowotne herbaty rooibos

Herbata rooibos jest niezwykle cennym napojem dla naszego zdrowia. Jej dodatkową zaletą jest to, iż nie zawiera kofeiny, co sprawia, że pić ją może każdy, nawet dzieci czy kobiety w ciąży. Herbata ta wyróżnia się właściwościami przeciwzapalnymi a także stanowi doskonały i skuteczny lek na ból brzucha. Stosować ją warto również w czasie niemowlęcej kolki. Ponieważ nie ma w swym składzie kofeiny, herbata nie obciąża naszego organizmu, zaś organizm nie musi uruchamiać żadnych dodatkowych procesów, aby kofeinę usunąć. Warto zaznaczyć, że herbata rooibos pomaga nam usunąć stres, zrelaksować się i zapobiega bezsenności.

Herbata pełna minerałów

Rooibos to herbata, która w swoim składzie ma wiele cennych dla organizmu minerałów. Należy wspomnieć tutaj przede wszystkim o magnezie, który dba o układ nerwowy oraz o wapniu, dzięki któremu możemy zadbać o zęby. W herbacie rooibos zawarty jest również cynk, który ma za zadanie poprawić pracę metabolizmu i żelazo, dzięki któremu do każdej komórki ciała dostarczany jest tlen. Herbata ma w sobie również bardzo silne polifenole znane z właściwości antyoksydacyjnych.

Jak rooibos wpływa na nasz organizm?

Zdrowotne działanie dla organizmu mają polifenole zawarte w herbacie, ponieważ działają one przeciwzapalnie, przeciwwirusowo, a nawet antynowotworowo. Ich zadaniem jest zwalczanie wolnych rodników, które mogą spowodować wiele groźnych chorób. Herbata zawiera również antyoksydanty, a tym samym podnosi odporność organizmu i chroni przed wirusami.

Herbata z Rooibos polecana jest również jeżeli borykamy się z kamieniami nerkowymi, a także z cukrzycą. Równoważy poziom cukru we krwi i zapobiega skokom poziomu cukru. Zaznaczyć należy, że chroni również przed niektórymi nowotworami, ponieważ ma wysoki poziom przeciwutleniaczy, z których duża część ma działanie przeciwrakowe. To one chronią komórki DNA a jednocześnie zapobiegają rozwojowi nowotworu.

Herbatkę rooibos warto zastosować również aby wspomóc wchłanianie się żelaza w organizmie. Zawiera dużą ilość taniny, co sprawia, że żelazo wchłania jest niemalże w 90 %.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 26 = 34