Dlaczego warto urządzić baby shower?

wózek
.

Przyjęcie baby shower jest organizowane w Polsce od niedawna. Jak wiele obyczajów m.in. Walentynki czy Haloween, przybyło do naszego kraju ze Stanów Zjednoczonych. Baby shower to przyjęcie dla przyszłej mamy, które urządzają jej przyjaciółki i krewne. Event może mieć różny charakter np. spotkania przy herbacie, albo kameralnego przyjęcia z muzyką. W USA zdarza się, że w okresie ciąży przyjaciółki organizują dla ciężarnej kilka baby shower. Jest wiele powodów, dla których warto przygotować event dla przyszłej mamy.

Spotkanie towarzyskie

Baby shower to świetna okazja do spędzenia czasu z przyjaciółkami i rodziną. Podczas spotkania można porozmawiać, wymienić się doświadczeniami i posłuchać rad o wychowaniu dzieci. Opowieści doświadczonych mam są naprawdę wartościowe dla ciężarnej i pozwalają lepiej zrozumieć trudy macierzyństwa. Ponad to, baby shower, to moment, kiedy przyszła mama jest w centrum uwagi, nie musi się niczym martwić, wystarczy, że będzie się świetnie bawiła. Podczas przyjęcia można przeprowadzić różne zabawy np. wymyślanie imienia dla dziecka, albo pisanie życzeń dla mamy i noworodka.

Prezenty dla dziecka

Nieodłącznym elementem każdego baby shower jest obdarowywanie ciężarnej prezentami dla dziecka. Jest to bardzo miłe, ale też przydatne i pomocne. Rodzice noworodka mają mnóstwo wydatków, dlatego z pewnością przydadzą się drobne upominki od gości. Niektóre mamy proszą o jeden wspólny prezent od wszystkich zaproszonych np. nosidełko, a inne zdają się na pomysłowość rodziny i przyjaciół. Nie mniej jednak, każdy prezent jest mile widziany, z pewnością przyda się zarówno opakowanie pieluch, jak i ubranka dla niemowlaka.

Niesamowite wspomnienia

Baby shower to niepowtarzalne przyjęcie, które z pewnością każda mama zapamięta na długo. Eventowi towarzyszy miła atmosfera i przyjemny klimat. Dużą rolę odgrywają dekoracje jak: serpentyny i balony. Wiele akcesoriów na tego typu przyjęcia można znaleźć w Internecie np. na: kodisklep.pl/23-balony. Poza tym, pyszne menu i nastrojowa muzyka sprawiają, że baby shower się udaje. Jest to oryginalne spotkanie bez alkoholu tylko w kobiecym gronie. Podczas przyjęcia przyszła mama może zapomnieć o niepokojących myślach dotyczących nadchodzącego porodu. Ważne by, radosne chwile uwiecznić na fotografiach, które później trafią do rodzinnego albumu.

Wiele wskazuje więc na to, że warto urządzić baby shower dla przyszłej mamy. Jest to przede wszystkim świetna zabawa, a przyjęcie im bardziej zabawne i infantylne, tym lepiej. Dzięki spotkaniu z najbliższymi, kobieta może się odstresować i zrelaksować, a poza tym nie musi martwić się przygotowaniem całego przyjęcia, bo zgodnie z obyczajem, jest to dla niej niespodzianka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 15 = 21