Dlaczego warto zainwestować w deskę do balansowania?

dziecko
.
Obecnie kupuje się dzieciom wiele zabawek, którymi zainteresują się na chwilę i rzucają je w kąt. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być chęć większej ilości ruchu. Możemy zaproponować dziecku ćwiczenie motoryki z pomocą deski do balansowania, która wywrze bardzo pozytywny wpływ na jego rozwój. Deski do balansowania są w pełni bezpieczne, a producenci dbają również o najwyższą jakość drewna i stosowanych olejów.

Wpływ na dziecko

Huśtanie i kołysanie wywiera bardzo duży wpływ na świadomość własnego ciała, jego funkcjonowanie w przestrzeni, rozwój dużej motoryki. Ten niebanalny rodzaj aktywności jest bardzo chętnie podejmowany nawet przez autystyczne i niechętne do zabawy dzieci. Rozwija bowiem umysł, połączenia nerwowe oraz możliwości poznawcze dziecka. Pociecha uczy się również cierpliwości oraz odpowiedzialności za swoje działanie. Każdy wykonany ruch oznacza bowiem konsekwencję w postaci reakcji deski do balansowania.

Jak można wykorzystać deskę?

Korzystanie z deski jest bardzo proste, ale konieczne jest zachowanie ostrożności. Deska do balansowania powinna być umieszczona przynajmniej 2 metry od mebli oraz innych przedmiotów. Podczas zabawy dziecko powinno być w butach z dość chropowatą powierzchnią. Używanie deski w samych skarpetkach może skutkować ześlizgnięciem. Dziecko powinno znajdować się pod czujnym okiem rodziców do momentu, gdy poczuje się na desce pewne. Na samym początku dzieci mogą trzymać się rodziców lub rodzeństwa. Znajdziemy kilka wielkości deski, którą trzeba dopasować do wieku oraz wzrostu dziecka. Większe dzieci chętnie czytają książki lub oglądają telewizję leżąc w desce.

Zalety deski do balansowania

Każdy rodzic stara się wspomagać wszechstronny rozwój swojego dziecka. Deska do balansowania jest w pełni bezpieczna dla dzieci, ponieważ wykonuje się ją z wysokiej jakości drewna pokrytego naturalnymi olejami. Użytkowanie deski wspiera u dzieci dużą motorykę oraz wzmacnia zmysł czucia głębokiego. Dziecko zyska wówczas świadomość tego, gdzie są jego kończyny bez patrzenia na nie, co gwarantuje w przyszłości świetną koordynację ruchową. Ćwiczenie z deską to również trening równowagi. Można jej użyć również do wspinania, np. oprzeć o sofę. Deskę można wykorzystać jako zjeżdżalnię, która będzie frajdą podczas zabaw. we wnętrzu deska wygląda jak jeden z mebli, ponieważ styl jest wyjątkowo minimalistyczny. Nie przytłoczymy w ten sposób przestrzeni, a zyskamy ciekawy przedmiot służący do rozwoju pociech.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 30 = 32