Jak dobrać oświetlenie do pokoju ucznia?

pokój
.

Pokój ucznia spełnia wiele funkcji. Jest pomieszczeniem do nauki i zabawy, a także sypialnią. W związku z tym trzeba zadbać o odpowiednie jego oświetlenie, które będzie sprzyjało różnym aktywnością młodego domownika.

Oświetlenie centralne

Trudno wyobrazić sobie pokój ucznia bez oświetlenia centralnego – czyli głównego źródła światła umieszczonego na suficie. W sprzedaży dostępne są obecnie rozmaite lampy wiszące dla dzieci, przy czym wybór często pada na tradycyjne żyrandole. Świetnie w tej roli wypadają także specjalne panele czy punktowe oprawy. Ważne jest to, aby lampa emitowała ciepłe światło oraz dobrze oświetlała całe pomieszczenie.

Co na biurko?

Lampa  biurkowa to niezbędny element wyposażenia pokoju każdego ucznia. Eksperci ze sklepu Lamps & Company polecają w szczególności modele wyposażone w ruchome, regulowane ramię. Lampa powinna być na tyle wysoka, aby światło padało na biurko z góry. Konieczny jest do tego zakup żarówki, która emituje światło o barwie podobnej do światła dziennego. Strzałem w dziesiątkę są np. lampy LED, których chłodne i białe światło nie męczy wzroku dziecka oraz pomaga się skoncentrować. Zawsze trzeba pamiętać też o ustawieniu lamy we właściwym miejscu – osoby praworęczne muszą mieć ją z lewej strony biurka, a leworęczne z prawej.

Oświetlenie przy łóżku

Jeśli chodzi o oświetlenie przy łóżku, jest parę opcji do wyboru. Jedną z nich jest tradycyjna lampka nocna, którą ustawia się na szafce nocnej. Doskonałym pomysłem jest też zamontowanie nad łóżkiem kinkietów – tak, aby padające z góry światło ułatwiało czytanie przed snem. Jeszcze innym rozwiązaniem jest lampa podłogowa. Warto rozważyć też nowoczesne rozwiązania, jakimi są oprawy wyposażone w stację ładowania USB. Taką oprawę da się z powodzeniem przytwierdzić do łóżka lub do mebli, a jej zaletą jest to, że ma ona możliwość ściemniania i rozjaśniania światła.

Lampy ze sprawdzonych źródeł

Współczesny rynek zapewnia bardzo szeroki wybór lamp dla dzieci. Opłaca się postawić się na wysoką jakość produktów pochodzących z pewnych źródeł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

81 − = 74