Dobry materac dla dziecka

materac
.

Materac to element łóżka, który pozwala nam zrelaksować się, pozwolić odpocząć ciału i odzyskać siły na kolejny dzień. Spokojny, dobry sen na odpowiednim materacu jest podstawą dobrego samopoczucia, co jest ważne nie tylko dla osób dorosłych, ale również dla dzieci i młodzieży.

Powszechnie uważa się, że to właśnie podczas snu dzieci rosną, a zatem w czasie wypoczynku potrzebują odpowiednich warunków: nie tylko spokojnego miejsca do snu, ale również wygodnego łóżka z odpowiedniej grubości materacem.

Na stronie internetowej dreamsdesign.pl/oferta/materace/materace-dla-dzieci możemy znaleźć kolekcję materacy dla dzieci i młodzieży. Materace wykonane z najwyższej klasy materiałów spełniają wymagane normy zdrowotne i dodatkowo są antybakteryjne.

Materace dla najmłodszych

Materiał, z którego zbudowany jest materac dla malucha powinien być bezpieczny i doskonale wspierać kręgosłup dziecka, który jest niestabilny i wymaga ochrony.

Do wyboru mamy piankę wysokoelastyczną, którą ze względu na doskonałą przepuszczalność i dużą wytrzymałość doceniło wiele osób dorosłych, a obecnie pojawia się w materacach dla dzieci. Dzięki dobrej cyrkulacji powietrza materace te nie wilgotnieją i nie zbierają kurzu zapobiegając rozwojowi pleśni.

Alternatywą wobec tego typu materaca jest materac z pianki eliocell, który również ma zwiększoną wytrzymałość oraz przepuszczalność, dzięki odpowiednio kształtowanemu materiałowi oraz konturowym nacięciom.

Materace dziecięce dostępne są w rozmiarach 120×60 cm oraz 140×70 cm. Jeśli dziecko nie mieści się na materacu o takich wymiarach, warto wybrać materac o wymiarach takich, jak dla dorosłych.

Materac, na którym śpią małe dzieci warto wyposażyć w wodoodporny ochraniacz, który skutecznie zabezpiecza materac, a w razie potrzeby można go szybko zdjąć i uprać.

Grubość i twardość materaca

Teoretycznie można przyjąć, że im grubszy materac, tym większy komfort oferuje użytkownikom. Jednak w praktyce okazuje się, że nie zawsze tak jest, gdyż obecnie materace różnią się budową wewnętrzną. Z kolei zupełnie inaczej przedstawia się kryterium twardości. Zazwyczaj przyjmuje się skalę od 1 do 5 z literką H, gdzie 1 H oznacza materac dość miękki, natomiast H5 – o dużej twardości.

Dla dzieci warto dobrać taki materac, który będzie dobrze dopasowany do kształtu i wagi ciała, zapewniając dziecku prawidłowe ułożenie kręgosłupa.

Na rynku istnieje wiele rodzajów materaców różnej grubości i twardości, wśród których bardzo popularne są materace bonellowe, lateksowe, kokosowe i kieszeniowe.

Rodzaje i właściwości

Materace bonellowe, czyli sprężynowe wyróżnia się duża wytrzymałość i elastyczna powierzchnia. Gdy wzrasta nacisk na materac, sprężyny zwiększają siłę wypierania. Minimalna grubość tego typu materaca wynosi to 16 cm, a grubość zależy od wkładów. Typowe wkłady to pianka lateksowa, termoelastyczna lub mata kokosowa.

Materace kokosowe są polecane dla dzieci jako wygodne i nie powodujące alergii. Wykonane z pianki usztywnionej włóknem kokosowym zapewniają odpowiednią grubość i zdrowy sen. Godne uwagi są także materace kieszeniowe złożone z oddzielnych kieszeni ze sprężynami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

82 − 81 =