Jak dopasować suknię ślubną do sylwetki?

suknia ślubna
.

Każda kobieta pragnie, aby dzień ślubu był szczególny i zapadł w pamięć jej, przyszłemu małżonkowi oraz gościom weselnym. Stąd ogromna dbałość o wszelkie detale. Jedną z najważniejszych decyzji pozostaje wybranie odpowiedniej sukni ślubnej.

Suknie ślubne – podstawowe fasony

Nie jest to wcale takie proste. Mnogość fasonów nie ułatwia wyboru. Najważniejszą kwestią jest dopasowanie typu sukni do własnej sylwetki. Na rynku dostępne są suknie ślubne w następujących fasonach:
– klasyczny,
– empire,
– princessa,
– syrena,
– litera „A”,
– prosty.

Są to, rzecz jasna, podstawowe typy. Projektanci bardzo często łączą w jednej kreacji cechy poszczególnych modeli, po to, by stworzyć suknię oryginalną i niepowtarzalną.

Model klasyczny

Model klasyczny charakteryzuje się tym, że u góry jest dopasowany, natomiast dół sukni rozszerza się. Ten fason sukni ślubnej często składa się z gorsetu oraz spódnicy. Z reguły nie posiada rękawów. Suknie klasyczne sprawdza się w przypadku pań wysokich lub co najmniej średniego wzrostu, z ładnie zaznaczoną talią i proporcjonalną figurą.

Model empire

Kolejny model – empire – to sukienka odcięta pod biustem. Odcięcie to bardzo często podkreśla ozdobna wstążka. Dół wykonany jest z delikatnych, lejących tkanin. Suknie empire najczęściej posiadają rękawy. To idealny fason dla niskich pań. Jego zaletą jest bowiem wydłużanie sylwetki. Jest na tyle uniwersalny, że równie dobrze mogą go nosić panie o figurze jabłka, jak i właścicielki bardzo filigranowych, chłopięcych figur.

Suknia princessa

Wybór tego fasonu powinny rozważyć panie, które marzą o tym, aby w dniu ślubu stać się prawdziwymi księżniczkami. Princessa to niezwykle elegancka suknia z tzw. francuskimi odcięciami. Wydłuża sylwetkę, dzięki czemu jest dosyć uniwersalna. Panie o sylwetkach gruszki, jabłka, chłopczycy czy klepsydry, mogą bez obaw wybierać ten typ sukni.

Syrena zwana rybką

Kształt sukni można z łatwością wywnioskować z jej nazwy. Krój syreny jest bardzo kobiecy, podkreślający biodra. Charakteryzuje się tym, że od połowy ud lub od kolan rozszerza się. Ten model,chyba najczęściej ze wszystkich dostępnych fasonów, występuje bez pleców. Rybka to suknia dla odważnych pań, które lubią podkreślać swoje kształty. Sylwetka powinna być jednak proporcjonalna. To świetny fason dla klepsydr, ale również chłopczyce będą w nich dobrze wyglądać.

Model litera „A”

Ten fason sukni jest dopasowany w biuście za pomocą zaszewek i rozszerza się od biustu w dół. Dzięki temu nie zaznacza linii talii. Model nazywany literą „A” przeznaczony jest raczej dla wysokich kobiet, zarówno szczupłych, jak i puszystych.

Typ prosty

To najbardziej klasyczne suknie ślubne. Nie są poszerzane, posiadają zazwyczaj rozporek z tyłu lub rozcięcie z przodu. Wysoka klepsydra lub chłopczyca będzie w takiej sukni wyglądać najlepiej, zwłaszcza, jeżeli obdarzona jest proporcjonalną figurą.

Najpiękniejsze suknie ślubne można obejrzeć w portalu ślubnym ślubna ceremonia

1 komentarz


  1. Fajny poradnik. Krótki o na temat – dzięki 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

75 − = 65