Drewniane zabawki z wyobraźnią od Melissa & Doug

zabawki
.

Zabawki drewniane, genialne w swojej prostocie, to fantastyczny, ponadczasowy produkt dla dzieci, który cechuje się dużą wartością edukacyjną. Nic więc dziwnego, że coraz więcej rodziców decyduje się na zakup drewnianych zabawek dla swoich pociech. Co sprawia, że drewniane układanki, klocki czy inne produkty z tego tworzywa biją na głowię najmodniejsze, plastikowe zabawki interaktywne i wielofunkcyjne? Czy drewniane zabawki są bezpieczne? Którym producentom warto zaufać? Co trzeba wiedzieć o firmie Melissa & Doug? Jakie są najfajniejsze drewniane zabawki? Niniejszy artykuł odpowie na te i inne pytania, jednocześnie rozwiewając wiele wątpliwych kwestii i problemów, które zaprzątają głowę rodziców.

„Przywrócić dzieciństwo” – misja ratunkowa Melissa & Doug

Melissa & Doug to jedna z firm zabawkarskich, która cieszy się dużym uznaniem i popularnością. Jej założyciele to amerykańskie małżeństwo – Melissa i Doug, dla których projektowanie i tworzenie zabawek to nie tylko praca, ale także życiowa pasja. Działalność została założona w 1988 roku, a pierwsze produkty stworzono w rodzinnym garażu, z użyciem podstawowych, prostych narzędzi. Od początku działalności aż po dzisiejszy dzień, firma realizuje tę samą misję i te same założenia, co kilkanaście lat temu. Jedną z naczelnych zasad Melissy i Doug’a jest tworzenie zabawek, które wpłyną na prawidłowy rozwój dziecka, a jednocześnie będą dla niego atrakcyjne. Misja „Przywrócić dzieciństwo” zakłada, że maluchy odkryją na nowo moc nieskrępowanej wyobraźni i kreatywności, pobudzanej specjalnie zaprojektowanymi zabawkami. Założyciele firmy wracają tym samym do własnych „szczenięcych lat”, by przypomnieć sobie ulubione zabawy i zajęcia. Melissa i Doug sądzą, że obecnie dzieci używają wyobraźni w znacznie mniejszym stopniu niż poprzednie pokolenia, a dzieje się to pod wpływem nowoczesnych technologii (telewizja, internet), wypełnionych po brzegi grafików zajęciowych (szkoła, zajęcia pozalekcyjne) i kolorowych, wielofunkcyjnych zabawek, które angażują wiele zmysłów jednocześnie, podając przy tym gotowe rozwiązania na tacy. Zabawki M&D są zaprojektowane tak, by stymulować dziecięcą wyobraźnię poprzez możliwość wyboru wielu opcji i kierunków zabawy.

Drewniane zabawki Melissa & Doug wpływają także na rozwój wielu umiejętności dziecka, zarówno fizycznych jak i intelektualnych. Rozwijają zdolności motoryczne, manualne i koordynacyjne, ćwiczą zdolność logicznego myślenia, wspierają doświadczenie ciągu przyczynowo – skutkowego i przygotowują dzieci do rozwiązywania problemów. Firma zwraca uwagę na naturalną skłonność dzieci do naśladowania rodziców, dziadków czy dorosłych z najbliższego otoczenia, a zatem do inscenizowania scenek domowych, wizyt u lekarza czy w sklepie. Spośród dostępnych w ofercie zabawek znajdują się takie, dzięki którym maluchy udoskonalą swoją zabawę – kostiumy, akcesoria kuchenne (jedzenie do krojenia, drewniane sprzęty, naczynia i sztućce). Założyciele kładą również duży nacisk na artykuły arts&crafts, a więc zestawy do twórczej, kreatywnej, plastycznej zabawy. Tego typu produkty są projektowane dla dzieci w konkretnym wieku, również dla najmłodszych, dzięki czemu już od wczesnych lat maluchy mogą edukować się w zakresie rysowania czy malowania. Łącznie, w ofercie Melissa & Doug znajduje się ponad 5 tysięcy produktów, które bawią i uczą dzieci w wielu krajach na całym świecie.

Czy produkty Melissa & Doug są bezpieczne?

Właściciele firmy pytani o bezpieczeństwo swoich produktów odpowiadają, że dokładają wszelkich starań, by produkty sygnowane ich imionami były warte zaufania. Wyznacznikiem świetnej zabawy jest także jej bezpieczeństwo, które zawsze stoi na pierwszym miejscu. Zanim zabawka trafi do produkcji i sprzedaży jest zawsze testowana przez… dzieci, oczywiście pod bacznym spojrzeniem rodziców. Melissa & Doug posiadają szóstkę pociech, która służy pomocą podczas projektowania nowości oraz testuje pierwowzory, dzięki czemu obserwujący ich rodzice są w stanie sprawdzić atrakcyjność i adekwatność zabawki już na tak wczesnym etapie.

Zdecydowana większość zabawek M&D jest wykonana z drewna wysokiej jakości. Końcowe prace nad produktem zakładają dokładne wygładzenie powierzchni drewnianej (usunięcie drzazg i nierówności) oraz ozdobienie go kolorem. W tym celu używane są wyłącznie nietoksyczne farby, barwniki i lakiery na bazie wody. Wszystkie zabawki są wielokrotnie testowane oraz zgodne z regulacjami rynku amerykańskiego, państw europejskich i azjatyckich, przechodząc nawet japońskie, najbardziej rygorystyczne testy bezpieczeństwa i jakości.

Przykładowe zabawki M&D – drewniana stajnia z figurkami koni

Najbardziej atrakcyjne zabawki to takie, dzięki którym dzieci mają możliwość poznawania świata, a ich użycie zależy wyłącznie od wyobraźni malucha. Jednym z takich produktów jest drewniana stajnia z konikami. Budynek stajni jest podzielony na osiem boksów dla zwierząt, a do zestawu dołączono osiem świetnie wykończonych figurek wierzchowców. Każda figurka przedstawia konia innej rasy. Nad boksami znajduje się miejsce na wpisanie imienia zwierzęcia, które najpierw należy wymyślić. Nieskończone granice dziecięcej wyobraźni pozwalają maluchom na mnóstwo sposobów zabawy z zestawem oraz stworzenia i odgrywania kolejnych fantastycznych historii. Co więcej, na dachu drewnianej stajni przymocowano uchwyt, dzięki któremu można przenosić hodowlę rasowych koni w dowolne miejsce, na przykład zabrać ją do przyjaciela, by wspólnie urządzić wyścigi konne lub przegląd wierzchowców!

Melissa, Doug i szóstka ich dzieci mają niebagatelny wpływ na światowy rynek zabawek – tworzą unikalne, pomysłowe i ekologiczne produkty, które warto polecać innym. Zwłaszcza, że drewniane zabawki są bardzo wytrzymałe, dzięki czemu to inwestycja, która będzie bawić całe pokolenia dzieci, wpływając na prawidłowy ich rozwój i poszerzając wiedzę o świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 1 =