Dziecko i niania na wakacjach

niania
.

Chcecie wyjechać na super wakacje, ale nie możecie przecież zostawić dziecka sam na sam z nianią na tak długo… A może zabrać opiekunkę ze sobą?

Czy zaprosić nianię na wakacje?

Jeżeli planujecie wyjazd na wakacje z dzieckiem, na pewno przeszło Wam przez myśl, że oznacza to siedzenie w hotelu i dostosowywanie się do potrzeb malucha. Zero zwiedzania, brak drinków z palemką, a wieczorami grzecznie do łóżeczka. I tak przez tydzień lub dwa…

Niekoniecznie tak musi wyglądać Wasz urlop – możecie zaprosić nianię, żeby jechała z Wami! Pamiętajcie, że opiekunka do dziecka w Szczecinie czy w Krakowie to nie to samo co hotelowa opiekunka do dziecka na Krecie. Zadaniem takich „opiekunów” jest raczej organizowanie zabaw dla maluchów, a nie zajmowanie się nimi. Jeżeli więc marzycie o wspaniałych wakacjach pełnych zwiedzania i rozrywek – musicie zabrać nianię ze sobą lub… przełożyć taki urlop o co najmniej kilka lat, aż maluch podrośnie.

Czy opiekunka musi się zgodzić na wyjazd?

Już nabraliście pewności, że zaproszenie niani do towarzystwa na wakacjach to świetny pomysł? Weźcie pod uwagę, że opiekunka niekoniecznie musi zapałać takim entuzjazmem do wspólnych wakacji jak Wy. A jeśli nawet wstępnie się zgodzi, to zawsze może zmienić zdanie!

Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie ustalenie wszystkiego dokładnie na długo przed wyjazdem: jaki zakres obowiązków czeka nianię na wakacjach, ile czasu będzie miała sama dla siebie oraz kiedy będzie miała swój własny urlop – bez Was i bez malucha. Nie możecie traktować wspólnego wyjazdu jako urlopu niani – przecież i tak będzie w pracy.

Czy mogę wymagać, żeby niania płaciła za swój pobyt?

Ważnym aspektem tego typu wyjazdu z nianią jest także ustalenie, za co płacicie. Oczywiście należy opiekunce zapłacić zarówno za wyjazd, jak i za godziny pracy! Stawka może być inna niż podczas opiekowania się dzieckiem w kraju – niemniej jednak niani należy się wynagrodzenie za pracę w trakcie wspólnych wakacji. Możecie oczywiście ustalić niższą „wakacyjną” stawkę – opiekunka musi się jednak na to zgodzić.

Chętnie zabralibyście na wakacje opiekunkę, ale jej nie macie? Polecamy portal www.niania.pl – znajdziecie tutaj mnóstwo ofert, dzięki którym na pewno znajdziecie nianię odpowiednią do Waszych potrzeb!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 1