Dzięki kettlebell wzmocnisz ciało po ciąży

ćwiczenia
.

Powrót do figury sprzed ciąży dla wielu kobiet jest trudnym i spędzającym sen z powiek zadaniem. Wiele kobiet nie może w ciąży ćwiczyć, z bardzo różnych powodów, niektóre czują się źle, inne muszą leżeć, a jeszcze dla innych jest to po prostu niemożliwe. Natomiast moment po urodzeniu dziecka jest dobry na podjęcie prób powrotu do fizycznej sprawności. Bardzo pomocne w tym przypadku okazują się kettlebell. Dlaczego?

Naprawdę niewiele jest przyrządów do ćwiczeń, które potrzebują tak mało miejsca, tak dużo zaangażowania i dają tak dobre efekty. Zaletą, która cechuje odważniki kettlebells, jest to, że ćwiczenia z nimi nie powodują nagłego przyrostu masy mięśniowej. Można się pokusić o stwierdzenie, że w ogóle nie to jest ich zadaniem. Kettle przede wszystkim budują siłę, wytrzymałość, poprawiają kondycję, wysmuklają ciało. Robią zatem wszystko to, co przydać może się młodej mamie, które dopiero co urodziła dziecka.

Odważniki kettlebells – najlepsi przyjaciele kobiety

Trening z odważnikami jest elementem treningu funkcjonalnego, czyli wykorzystuje elementy i ruchy, które wykonuje się w codziennym życiu. Ćwiczenia mogą naśladować podnoszenie dziecka, wnoszenie wózka, podnoszenie nosidła i wiele innych czynności, które dla mam są codziennością.

Zestaw kettlebell jako prezent dla młodej mamy

Oczywiście należy być tutaj ostrożnym. Jeśli przez kilka miesięcy świeżo upieczona mama nie ćwiczyła, nie miała zbyt dużo ruchu, bądź leżała, pierwsze ćwiczenia powinny być spokojne. Zestaw kettlebell to świetny pomysł na prezent. Znajdą się w nim kettle o różnej wadze. Zaczynać zawsze powinno się od najlżejszej, zwłaszcza osoby początkujące. Z czasem, kiedy opanowana zostanie technika, a ciało poczuje się swobodniej, warto zwiększać wagę. Jednak nie powinno się przeskakiwać od razu o trzy, czy cztery wagi. Dokładanie nawet pół kilograma to wbrew pozorom dużo. We wszystkim należy zachować umiar i reagować na zmiany i potrzeby swojego ciała.

Jaki kettle wybrać?

Na początek najprostszy zestaw, z kilkoma różnymi wagowymi odważnikami. Z czasem można pomyśleć o specyficznym rodzaju odważnika, jakim jest kettlebel turniejowy. To dobra opcja dla bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy szukają profesjonalnych sprzętów. Sprawdzą się one szczególnie dobrze u kobiet, które trenowały przed ciążą, albo nawet w jej trakcie. W ich przypadku powrót do treningów z pewnością nie będzie tak trudny, jak u tych kobiet, które nie miały wcześniej styczności z crossfitem.

Ciało po ciąży jest nie tylko większe, ale także zmęczone. Regularne ćwiczenia pozwolą ujędrnić, wysmuklić i przede wszystkim wzmocnić ciało, nadać mu jędrności, której bardzo potrzebuje. Natomiast mimo wszystko, najważniejsze jest dobre samopoczucie świeżo upieczonej mamy, zbyt intensywne treningi, bieganie na siłownię nie przyniosą niczego pozytywnego. Kettlebell pozwalają na wykonywanie nieskomplikowanych ćwiczeń w zaciszu domowym, w spokoju i według rytmu własnego ciała. To jest właśnie coś, czego potrzeba ciału po ciąży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 3 = 2