Edukacja na wesoło

edukacja
.

Dziecko mnóstwo czasu spędza na zabawie. Szczególnie maluchy poświęcają wiele godzin na układaniu klocków, rysowaniu, wyklejaniu. Później przychodzi czas na gry komputerowe, czyli na totalny pochłaniacz czasu na długie lata. Na szczęście wielu rodziców wie, jak połączyć przyjemne z pożytecznym i oprócz zabawy, dziecko pochłania sporą dawkę wiedzy.

Puzzle

Pierwszą propozycją są zabawki (nie)zwykłe puzzle. Za ich pomocą dziecko wyrabia swoją spostrzegawczość, szlifuje cechy motoryczne i uczy się kojarzenia. Co więcej, dobrze się przy tym bawi, nie dostrzegając w ogóle, że przyswaja sobie nowe zdolności i sporo wiedzy na rożne tematy. Jeśli chcesz sprawdzić, jak to będzie w przypadku Twojego malucha (a pewnie chcesz), zainwestuj w kilka dobrych zabawek edukacyjnych. Są to rzeczy mocno kolorowe, cieszą oko dziecka i mądrze wypełniają czas. Dobrym przykładem są puzzle przestrzenne, składające się z dużych, barwnych elementów, które należy ze sobą połączyć. Są to np. zwierzęta, samochody, czy postaci z bajek, które po złożeniu świetnie wyglądają. Do takich puzzli często dołożona jest mała książeczka, taktująca o pewnej historii, powiązanej z układanym obrazkiem. Mnóstwo takich puzzli znajdziesz w dobrych sklepach dla dzieci, np. takim smarkacz.pl. Wybór jest duży, trzeba tylko dobrze poszukać.

Zabawki

To kolejna ważna propozycja dla dzieci, szczególnie tych malutkich, wchodzących dopiero w świat dźwięków, kształtów i kolorów. Unikalne i pomysłowe zabawki pomagają rozwinąć dziecku wyobraźnię i uczą spostrzegawczości. Rozwijają też zdolności sensoryczne i motoryczne. Maluch uczy się, nazywa zwierzątka, rzeczy, barwy, poprze dopasowywanie odpowiedniego elementu do otworu w zabawce. Często naciśniecie odpowiedniego miejsca w obudowie wiąże się z uruchomieniem melodii lub konkretnych odgłosów, które dziecko musi nazwać i dopasować do konkretnego elementu. Jest to świetna zabawa, dająca wiele radości nie tylko dziecku, ale też opiekującym się nim rodzicom.

Zestawy edukacyjne

Wiele dzieci, szczególnie tych starszych, lubi eksperymentować i majsterkować. Kiedy dziecko samo może czegoś dotknąć, stworzyć, wtedy chętniej się uczy i zapamiętuje. Producenci zabawek wychodzą naprzeciw takim potrzebom i wypuszczają na rynek wiele rożnych pomocy edukacyjnych. Świetne są np. zestawy do eksperymentów, zawierające w składzie potrzebne pomoce do ich przeprowadzenia. Rękawiczki, pipety, nasiona,w waciki, fartuch laboratoryjny oraz wiele innych pomocy, umilających zabawę można znaleźć w pudełku, a dzieci chętnie z nich korzystają.

Książeczki do nauki pisania

Jeśli dziecko uczy się pisać lub stawia pierwsze kroki w szkole, warto kupić mu kilka książeczek do nauki pisania. Są to bardzo ciekawe pomoce, wspomagająco proces uczenia i dające moc dobrej zabawy. Pisanie literek, szlaczków, łączenie kropek, zagadki, kolorowanki – wszystko to składa się na jedną wyjątkową całość. Dziecko chętniej się uczy i nie nie traktuje nauki, jako czegoś niemiłego i odrębnego.

Takich pomocy edukacyjnych jest bardzo dużo. Gry planszowe, malowanki, klocki czy programy komputerowe – pomagają poznawać świat i zgłębiać tajniki wiedzy na różne tematy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 + 1 =