Escape roomy w Gdańsku – rozrywka dla całej rodziny!

atrakcje w gdańsku - escape room
.

Escape roomy to popularna forma rozrywki oraz sposób na spędzanie wolnego czasu. W Polsce obecne są już od kilku ładnych lat i cały czas zdobywają na popularności. Powstają nowe pokoje i coraz bardziej skomplikowane zagadki do rozwiązania, dzięki czemu w escape roomach każdy będzie się świetnie bawił. Jest to rozrywka zarówno dla grona znajomych, jak i dla całej rodziny.

Charakterystyka escape roomów

Escape roomy to inaczej mówiąc, pokoje pełne zagadek do rozwiązania. Zazwyczaj wchodzi się do nich w kilka osób, a grupa ma godzinę na to, by otworzyć drzwi. Można tego dokonać dopiero po rozwiązaniu szeregu zagadek, dlatego bardzo ważna jest spostrzegawczość oraz wzajemna współpraca. Rozwiązywanie zagadek może znacznie zbliżyć grupę, dlatego jest nie tylko świetną metodą na rozrywkowe spędzanie czasu, ale także na wzajemną integrację. Największym wrogiem jest uciekający czas – standardowo na uwolnienie się z pokoju grupa ma godzinę. Jeśli w tym czasie nie uda im się uwolnić to przegrywają grę, ale mimo tego wychodzą z pokoju zagadek w świetnych nastrojach.

Escape roomy w Gdańsku

Escape room Gdańsk to atrakcja dla każdego i pokoi zagadek w tym mieście naprawdę nie brakuje. W Gdańsku można skorzystać z aż 30 różnych pokoi zagadek, które zadowolą nawet najbardziej wybredne gusta. Wybór jest ogromny, dlatego można spróbować uwolnienia z różnorodnych pokoi, które mają całkowicie odmienną i niepowtarzalną tematykę przewodnią.

W Gdańsku największa ilość escape roomów utrzymana jest w tematyce przygodowej, czyli bardzo neutralnej, która powinna spodobać się każdemu. Drugi pod względem popularności typ pokoi to thriller, który trzyma w napięciu i może fundować lekki dreszczyk grozy. To jednak nie wszystko, co mają w zanadrzu gdańskie pokoje zagadek. Można tu znaleźć również pokoje pełne zagadek w tematyce kryminalnej, historycznej, abstrakcyjnej, horror lub fantasy. W każdym z pokoi świetna zabawa trwa od 60 do 75 minut.

Jaki gdański escape room wybrać?

Z racji bardzo szerokiej oferty, wybór konkretnego escape roomu w Gdańsku nie należy do łatwych. Warto wybrać taki pokój zagadek, który będzie odpowiadał gustom całej grupy. Należy się zastanowić, czy chcemy brać udział w lekkiej, fabularnej przygodzie czy może chcemy rozwiązać zagadkę rodem z horroru. Czasem trudno jest się zdecydować, ale na szczęście w Gdańsku mamy do wyboru tyle pokoi zagadek, że rozrywki wystarczy dla każdego. Dobrym pomysłem jest wybranie się do kilku escape roomów – każdy utrzymany jest w innej tematyce, dlatego rozrywka nie będzie się nikomu nudzić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + 1 =