Fascynująca sztuka – między fikcją a rzeczywistością

magia
.

Iluzja jest fascynującą sztuką, budzącą podziw zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Określić ją można jako dziedzinę ludzkiej działalności artystycznej, która jest wręcz niesamowita. Składa się na nią szereg elementów, między innymi doznania wizualne, odwracanie uwagi widzów, czy też ukazanie zjawisk które pozornie są ze sobą sprzeczne.

Iluzja – sztuka znikania

Iluzja, kojarzy nam się ze sztuką pojawiania się, znikania. Niekiedy kojarzy nam się z magią i trudno nam pojąć jakim sposobem iluzjonista może zdziałać „cuda”, których jesteśmy świadkami. Owa magia jest sposobem odwracania uwagi, wprowadzania widza w błędną ocenę, sugerowanie istnienia zjawiska, które przekracza naszą wyobraźnię. Najlepsi iluzjoniści wprawiają w osłupienie ludzi pojawiając się, znikając, lewitując czy też wręcz przeobrażając się. Efekty ich czynności są niesamowite. Wpatrujemy się w zapartym tchem, marząc, aby stać się chociaż raz uczestnikiem takiej sztuczki.

Iluzja – czy to tylko trik?

Czym właściwie jest iluzja? Swoje niesamowite efekty jest wstanie osiągnąć za pomocą zmysłów, lecz największe znaczenie ma tutaj wzrok. Iluzjonista w swej sztuce kieruje się sztuczkami, trikami, sekretnymi metodami, które aby mogły być skuteczne, muszą być wykonywane z ogromną umiejętnością i precyzją.

Rodzaje trików i sekretnych sztuczek

Każdy iluzjonista ma w zanadrzu ogromną ilość trików i sekretnych metod, którymi zadziwia swoich odbiorców. Dla ciekawych, warto wymienićsztuczki magiczne o charakterze zręcznościowym, rekwizytowe, czy też mentalne.  Szukając ciekawych magików, pragnąc przeżyć naprawdę niezwykłe i niezapomniane emocje, wskazać musimy na jednego z najsławniejszych obecnie polskich iluzjonistów. Jego niesamowite zdolności potrafią zaskoczyć nawet osobę, która w magię nie wierzy i bardzo mocno stąpa po ziemi.

Marcin Muszyński i jego magia

Możliwości Marcina Muszyńskiego są niezwykłe i można je określić mianem nieograniczonych. Dla tego polskiego iluzjonisty nie ma rzeczy niemożliwych. W każdych warunkach magiczne pokazy Marcina poruszają nasze zmysły, sprawiają, że trudno nam uwierzyć w to co właśnie dzieje się na scenie i zaczynamy wierzyć, że magia naprawdę istnieje i jest częścią świata, w którym żyjemy.

Wyobrażasz sobie lewitującą asystentkę bądź fortepian, który unosi się w powietrze? Chcesz zobaczyć budzący dreszczyk program z duchami, a może przenieść się w czasie lub sam lewitować w przestworzach? Jeśli tak, sztuka iluzji reprezentowana przez Marcina Muszyńskiego na pewno wzbudzi Twoje ogromne zainteresowanie. Więcej zobaczysz na www.marcinmuszynski.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

72 − = 64