Genodieta – odżywianie dostosowane do Twojego DNA

dieta
.

W obecnych czasach coraz więcej ludzi stara się prowadzić zdrowy tryb życia, na który składa się przede wszystkim odpowiednia dieta oraz regularna aktywność fizyczna. Ważne jest, aby dieta była prawidłowo zbilansowana i zgodna z zapotrzebowaniem naszego organizmu – taki właśnie sposób odżywiania jest możliwy dzięki genodiecie.

Dieta dostosowana do Twoich genów

Genodieta, nazywana również dietą genetyczną lub dietą DNA, jest przygotowywana na podstawie badania genetycznego Genodiet ® Completo. W ramach tego badania analizowane są m.in. geny, które odpowiadają za procesy metaboliczne węglowodanów, tłuszczów czy witamin, za predyspozycje do otyłości, za występowanie nietolerancji i nadwrażliwości pokarmowych, oceniana jest także zdolność organizmu do eliminacji toksycznych związków. Dzięki badaniu Genodiet ® Completo można również dowiedzieć się, jaki rodzaj i czas trwania aktywności fizycznej jest najkorzystniejszy dla naszego organizmu.

Badanie Genodiet ® Completo zostało opracowane przez badaczy z włoskich i amerykańskich uniwersytetów wykorzystując aktualny stan wiedzy z dziedzin nutrigenetyki i nutrigenomiki, podstawy naukowe są gwarancją wiarygodności badania i jego skuteczności – mówi Magdalena Sikora, genetyk portalu zdrowegeny.pl

Badanie Genodiet – moduły Silm, Sensor i Health

Genodiet ® Completo złożone jest z 3 modułów – Slim, Sensor oraz Health. Moduł Slim polega na analizie genów odpowiedzialnych za metabolizm tłuszczów i węglowodanów oraz predyspozycje do nadmiernej wagi. Dzięki wykonaniu badania i wprowadzeniu genodiety do naszego życia, możliwe jest bezpieczne i trwałe uzyskanie prawidłowej masy ciała (problem nadwagi lub otyłości dotyczy już ponad 50% Polaków), a także uchronienie się przed rozwojem poważnych, zależnych od diety chorób, takich jak miażdżyca czy cukrzyca typu II.

W ramach modułu Health analizowane są natomiast geny odpowiadające za procesy metaboliczne związków takich jak witamina D, wapń, kwas foliowy czy homocysteina – ich prawidłowe stężenie w organizmie zmniejszy ryzyko rozwoju takich schorzeń jak nadciśnienie, miażdżyca, osteoporoza czy choroby autoimmunologiczne. Wiedza o metabolizmie kwasu foliowego jest także bardzo ważna dla kobiet planujących ciążę – odpowiedni poziom tej witaminy  jest konieczny dla odpowiedniego rozwoju płodu. Ponadto, moduł Health pozwoli na ocenę zdolności naszego organizmu do usuwania wolnych rodników i toksyn  – prawidłowa eliminacja tych związków ma duże znaczenie np. w profilaktyce chorób nowotworowych. Jeżeli nasz organizm słabo radzi sobie z ich usuwaniem, konieczne jest dostarczanie mu odpowiedniej ilości przeciwutleniaczy z zewnątrz.

Moduł Sensor natomiast pozwoli na wykrycie genetycznych predyspozycji do rozwoju nietolerancji pokarmowych (glutenu, laktozy) i nadwrażliwości pokarmowych (na kofeinę i sód) – choroby te są bardzo powszechne wśród Polaków, a nieleczone mogą prowadzić do poważnych komplikacji w przyszłości.

Wyniki badania Genodiet ® Completo obowiązują przez całe życie, ponieważ materiał genetyczny nigdy się nie zmienia – dlatego badanie wykonuje się tylko raz, w dowolnym wieku – dodaje Magdalena Sikora.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

85 − = 76