Jak gotować smacznie i zdrowo?

garnki
.

Każda kobieta, która gotuje posiłki dla swoich najbliższych wkłada w to mnóstwo serca. Doskonale zdajemy sobie bowiem sprawę, że prawidłowe odżywianie ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia. Niestety, czasami mimo naszych starań posiłki nie są smakowite. Co więcej, zdarza się, że nie dostarczają odpowiedniej ilości składników odżywczych. Przyczyna leży w sposobie ich przygotowywania.

Tradycyjne gotowanie to nie do końca dobry pomysł

Tradycyjny polski obiad zazwyczaj składa się ze zdrowych składników. Pojawiają się warzywa, mięso, sycące ziemniaki. Takie jedzenie powinno zaspokoić potrzeby organizmu i dać nam energię do działania. Niestety, często dania, które podajemy rodzinie nie są zdrowe. Jak to możliwe? Przyczyną jest nieodpowiednie przygotowywanie dań. Warzywa gotujemy zanurzone w wodzie co sprawia, ze wypłukują się z nich wszystkie cenne mikroelementy oraz witaminy. Mięso zaś smażymy w dużej ilości tłuszczu co sprawia, że staje się kaloryczne i obciąża wątrobę. Tym sposobem, starając się karmić bliskich jak najlepiej nieświadomie negatywnie wpływamy na ich zdrowie. Czy tak musi być? Jak się okazuje, niekoniecznie.

Nowoczesne rozwiązania, które mogą pomóc

Aby poddawane obróbce termicznej produkty były zdrowe a przy tym zachowały pełnię walorów smakowych warto przygotowywać je w odpowiedni sposób. Rozwiązaniem jest gotowanie na parze lub w małej ilości wody oraz smażenie bez tłuszczu. Czy jest to możliwe? Jak najbardziej, pod warunkiem, że posiadamy nowoczesne garnki, które nam na to pozwolą. Wśród wielu propozycji dostępnych na rynku garnki Philipiak pozwalają na gotowanie w ten właśnie sposób. Wszystko to dzięki wysokiej jakości materiałów oraz specjalnym rozwiązaniom, które na to pozwalają. Nic więc dziwnego, że rośnie liczba osób, które wyposażają swoją kuchnię w takie właśnie garnki. Mają one bowiem wiele zalet.

Zdrowe gotowanie – jakie są jego zalety?

Gotowanie na parze oraz smażenie bez używania tłuszczu to dobra decyzja. Musimy bowiem wiedzieć, że dzięki temu gotowane przez nas produkty nie tylko nie tracą swoich walorów smakowych, ale również i witamin oraz mikroelementów. Jedzenie smakuje więc lepiej a co więcej, jest znacznie zdrowsze dla naszego organizmu.

Zaś smażenie bez tłuszczu za pomocą garnków Philipiak to najprostszy sposób na to by uniknąć problemów z trawieniem czy nadwagą. Lżejsze posiłki z całą pewnością wyjdą na zdrowie całej rodzinie. Warto mieć tego świadomość, zwłaszcza, że problemy z nadwagą dotykają ostatnimi czasy coraz młodsze dzieci.

Co więcej, te nowoczesne garnki to ekonomia i wygoda. Możemy bowiem gotować wiele składników na raz oszczędzając czas i energię. Wszystko dzięki możliwości ustawiania ich na sobie.

Podsumowując, jeśli zależy nam na tym by nasza rodzina jadła nie tylko smacznie, ale również i zdrowo warto zadbać o to, by w kuchni znalazły się nowoczesne garnki, takie jak garnki Philipiak. Dzięki temu przygotowywanie codziennych posiłków będzie znacznie łatwiejsze a ich wartość odżywcza wzrośnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

83 − 80 =