Harry Potter – ulubiona seria większości nastolatków

książka
.

Harry Potter J.K. Rowling to seria siedmiu wspaniałych, cieszących się dużym zainteresowaniem wśród czytelników na całym świecie powieści z gatunku fantasy. Harry Potter to opowieść o chłopcu, który w dniu 11 urodzin odkrywa, że jest czarodziejem. Tę tajemnicę długo ukrywało jego wujostwo. Rodzice chłopca – Lily i James Potterowie nie zginęli w wypadku, jak twierdziło wujostwo Harrego – Vernon i Petunia, lecz zostali zamordowani przez Lorda Voldemorta, potężnego czarnoksiężnika.

Harry rozpoczyna naukę w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Tam poznaje swoich najlepszych przyjaciół – Rona i Hermionę. W serii o Harrym Potterze opisanych jest 6 lat nauki głównego bohatera w Hogwarcie oraz rok po zakończeniu nauki w szkole.

Dlaczego warto przeczytać Harrego Pottera?

Harry Potter książki to niezwykle ciekawe i wciągające opowieści. Seria ma bardzo porywającą, szybką fabułę, zawsze dzieje się coś niezwykłego. Ponieważ jest to seria powieści z gatunku fantasy, doskonale pobudza wyobraźnię czytelnika. Fabuła książki jest dość oryginalna, a młody czytelnik może się z tej książki wiele nauczyć.

Przede wszystkim dowiaduje się, że biedny wcale nie oznacza gorszy. Książka jest dowodem na to, że jeśli się czegoś bardzo pragnie, można to mieć. Główny bohater udowadnia, że nawet jeśli się mieszka w schowku pod schodami i szuka zabawek w śmietniku, można być kimś. Udowadnia, że wartości człowieka nie mierzy się stanem posiadania. Książka pociesza i dodaje otuchy tym, którzy nie mają rodziców. Dzieci, które nie mają rodziców wcale nie są mniej warte niż te, które ich mają.

Książka pokazuje również, że warto być odważnym. Odwaga jest wielkim darem. Bohaterowie powieści są wrażliwi, kochają, współczują. Liczy się przyjaźń, życie zgodne z zasadami nawet za cenę cierpienia. Powieść wzmacnia poczucie wartości. Każdy sam może decydować, jaki jest oraz jaki chce być bez względu na to, co sądzą o nim inni. Powieść udowadnia też, że warto walczyć z przeciwnościami. Zwykły człowiek może przezwyciężyć nie tylko równego sobie przeciwnika, ale też dużo potężniejszego.

Autorka serii o Harrym Potterze odniosła ogromny sukces. Nie tylko skłoniła współczesne dzieci do czytania. Poruszyła niezwykle ważne w obecnych czasach kwestie dotyczące pochodzenia społecznego i przekonań. Uwrażliwiła dzieci i młodzież na kwestie tolerancji. Stają się bardziej wrażliwe na krzywdę mniejszości społecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

94 − = 87