Herbatka z igieł sosny i jej lecznicze właściwości

herbata z igieł sosny
.

Herbata z igieł sosny znana jest od wieków, szczególnie w Rosji, gdzie na Syberii leczy się nią np. choroby górnych dróg oddechowych oraz wzmacnia się odporność, jak również pamięć. Natomiast na kontynencie Ameryki Północnej Indianie pili ją, aby uniknąć szkorbutu, ponieważ igły sosny zawierają bardzo dużo witaminy C. Warto dodać, że jedna filiżanka herbatki z igliwia dostarcza więcej wit. C niż szklanka soku pomarańczowego. Natomiast ilość 50 gramów igieł sosny pokrywa w 100% zapotrzebowanie na witaminę C, a jest przecież za darmo!

Niektóre badania dowodzą, że herbata z igliwia sosnowego na właściwości przeciwnowotworowe, antymutagenne oraz przeciwutleniające. Ponadto olejki eteryczne w igłach sosny zapobiegają chorobom oczu oraz nieprawidłowościami układu nerwowego. Posiadają również działanie dezynfekujące oraz chronią przed przeziębieniami i grypą. Herbata z igieł sosnowych pomaga również w walce z depresją, alergią oraz miażdżycą i otyłością!

Przepis na herbatę z igieł sosny

Zanurz kawałek gałązki sosnowej we wrzątku, by rozpuścić woskowy nalot. Następnie posiekaj igliwie i zalej wrzątkiem oraz gotuj 10 minut. Po zdjęciu z ognia przecedź napar i dodaj posiekanej skórki cytryny lub miód do smaku.

Inny przepis mówi, by w moździerzu rozetrzeć igły, a następnie zalać pół litra wody i doprowadzić do wrzenia. Następnie po 2 godzinach, odcedzić i pić trzy razy dziennie po pół szklanki.

1 komentarz


  1. Znam te herbatki już od wielu lat, ale są na prawdę dobre. 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − 19 =