Jaki hosting wybrać pod bloga?

kobieta
.

Coraz więcej zarówno młodych, jak i doświadczonych matek, czuje potrzebę dzielenia się praktycznymi poradami czy doświadczeniami związanymi z macierzyństwem, modą czy innymi tematami związanymi z ich zainteresowaniami.Dlatego zauważalny jest wzrost blogów tworzonych przez kobiety. Jest to doskonały sposób na wymianę poglądów, nawiązanie kontaktów czy poznaniu nowych produktów lub sprzętów przeznaczonych zarówno dla dzieci, jak i mam. W dzisiejszym artykule postaramy się pomóc mamom które, chcą otworzyć swojego bloga. Choć dla wielu wydaje się to skomplikowane, to dzięki nowoczesnym technologią, jest to łatwe, tanie a w dodatku szybkie.

Czym jest hosting?

Dla wielu osób jest to nieznane pojęcie. W najprostszym tłumaczeniu jest to po prostu miejsce wynajmowane przez firmę na swoim serwerze w celu wykorzystania jej zasobów na utworzenie strony internetowej lub tak jak w naszym przypadku bloga. Dostawca za niewielką opłatą. Istnieje wiele firm hostingowych, z których usług można skorzystać. Jednak warto wybrać doświadczonego dostawcę usługi, w celu pewności, że twój blog będzie działał szybko, i usługa będzie posiadała potrzebne dla Ciebie elementy. Oferta hostingu mogą różnić się od siebie np. szybkością działania serwera, ilością transferu przyznanego w pakiecie czy przestrzenią na dysku, na którym znajdować będą się twoje dane. W przypadku blogów najczęściej pojawiają się tam duża ilość zdjęć, dlatego warto zwrócić uwagę na wszystkie 3 aspekty przy wyborze. Szczególnie ważne jest wybranie szybkiego i wydajnego hostingu dla WordPress, który jest najczęściej wybieranym systemem w większości blogów. A czym jest WordPress i systemy zarządzania treścią dowiesz się w dalszej części artykułu.

CMS i WordPress- co to takiego ?

Panel WordPress wykorzystywany przy blogach

Mimo że skrót CMS, często może się z niczym nam nie kojarzyć, to jest to po prostu system zarządzania treścią. Dzięki takiemu systemu można stworzyć stronę w łatwy sposób, nie znając się na programowaniu. Istnieją różne CMS-y, jednak z całą pewnością możemy polecić WordPress. Jest to darmowy system do zarządzania w języku polskim, który posiada setki darmowych szablonów, z których można skorzystać, tworząc swój pierwszy blog.

Dostępne są do niego dziesiątki rozszerzeń, które pozwolą na niemal nieograniczony sposób zarządzania, oraz usprawnienia działania strony, czy podniesienie jej atrakcyjności.

Dzięki skorzystaniu z WordPress, w łatwy sposób stworzysz nie tylko nowe kategorie na blogu, dodasz zdjęcia oraz wpisy. Wszystkie jego funkcje można określić jako intuicyjne, dzięki czemu nie musisz posiadać doświadczenia w tworzeniu stron.

Sam proces ustawienia wszystkich wtyczek to jedynie kilkanaście minut, podczas których w intuicyjny i zrozumiały sposób jesteśmy w stanie dopasować nie tylko wygląd, ale i działanie bloga.

Jaka tematyka jest popularna w internecie?

Niemal każda mama zgodzi się, że jednymi z najczęściej odwiedzanymi stronami są te zawierające tematykę szeroko pojętego parentingu, mody zarówno dla dzieci, jak i mam oraz tematykę lifestylową. To właśnie blogi i strony o tej tematyce przyciągają ogromną ilość wejść. Można spróbować wybić się ze swoim blogiem, kształtując treści w tej tematyce lub wyszukać niszę tematyczną, gdzie nie ma tak dużej konkurencji. Ważne, aby tworzyć na temat, który jest nam bliski i nas pochłonie.

Poniżej przedstawione blogi charakteryzują się wysoką popularnością i tworzone są przez kobiety z pasją.

Lova

wygląd strony bloga Lova

Blog pełen inspiracji dla kobiet w każdym wieku, najmodniejsze fryzury, ubrania, makijaż oraz wiele innych. Praktyczne poradniki, wskazówki oraz rozrywka.

Fajna Mama

wygląd strony Fajna Mama

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć strony Fajna Mama Strona z ogromną ilością praktycznych porad dotyczących zarówno ciąży, porodu jak i wychowywania dzieci. Mnóstwo doskonałych pomysłów na aktywny czas z dzieckiem.

Jaśkowe Klimaty

Wygląd strony Jaśkowe Klimaty

Blog lifestylowy opisujący w ciekawy sposób codzienne życie z mamy i małego Jasia. Znajdziesz tam mnóstwo przydatnych informacji o parentingu, zdrowiu, urodzie i podróżach. Zapraszamy do sprawdzenia.

Wokół Dzieci

wygląd strony Wokół Dzieci

Blog mamy dwójki wspaniałych dzieci, zawsze aktualne teksty związane z wychowywaniem dzieci, zdrowiem urodą i poradami domowymi.</p

Blogierka

Jak wygląda strona Blogierka

Blog charakteryzujący się ogromną ilości informacji dotyczących codziennego życia, poradami sportowymi czy sprawdzonymi i pysznymi przepisami.

I&K W Domowym Zaciszu

Wygląd strony W Domowym Zaciszu

Mama z synem testują ciekawe książki dla dzieci, akcesoria i sprzęty przydatne dla dzieci w każdym wieku. Można przeczytać również o życiu codziennym.

Dlaczego warto stworzyć bloga?

Własny blog to możliwość podzielenia się zarówno radosnymi chwilami z życia, jak również podzielenie się swoim doświadczeniem oraz pomysłami z szerokim gronem odbiorców. Decydując się na bloga, mamy możliwość poznania osób, których spotkanie w inny sposób na swojej drodze życiowej nie byłoby możliwe. Przy dużej popularności bloga, jest on również na podbudowanie budżetu domowego, dzięki dużej ilości wyświetleń, reklamy dostępne na stronie będą z czasem przynosiły coraz większe zyski.

Podsumowanie

Coraz łatwiejszy sposób tworzenia blogów dzięki wykorzystaniu WordPressa, sprawił, że
nawet wśród osób które, nie mają doświadczenia informatycznego widać wzrost zainteresowaniem stworzeniem własnego miejsca w internecie. Wykupując jedynie hosting pod WordPress, mamy możliwość stworzenia spersonalizowanego bloga, w prosty i przyjemny sposób. Przed samym ustawieniem, warto jednak zastanowić się jaka tematyka jest nam bliska, dzięki czemu blog tworzony będzie z pasją. A to właśnie takie blogi są najczęściej czytanymi wśród kobiet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + 6 =