Idealne miejsce do praktyki jogi w domu – inspiracje

joga
.

Wielu z nas praktyka jogi kojarzy się z monotonią, spokojnymi, nic niewnoszącymi ruchami, w akompaniamencie wschodniej muzyki. Pora jednak odczarować ten rodzaj aktywności i wdrożyć go do codziennego życia, najlepiej w zaciszu swoich własnych czterech ścian.

Na czym polega joga

Joga to indyjski system ćwiczeń fizycznych. Praktykując jogę, wykonuje się asany- „wygodne pozycje”. Każda pozycja w jodze postrzegana jest jako optymalna dla ludzkiego organizmu. Poza asanami istotne dla joginów są techniki oddechowe zwane pranayama.

Ćwiczenie jogi nie wymaga specjalistycznego sprzętu czy drogiej odzieży. Wystarczy antypoślizgowa mata, wygodne ubranie i 2 metry kwadratowe podłogi.

Szukając harmonii duszy z ciałem, warto szukać tego wyciszenia w odpowiednim do tego pomieszczeniu.

Znajdź swoje miejsce

Jeśli jeszcze nie masz swojego ulubionego kawałka podłogi we własnym mieszkaniu pora to zmienić. Zatrzymaj się tam, gdzie czujesz się szczęśliwy, zrelaksowany. Salon jest tak samo świetnym miejsce do praktyki jogi jak kuchnia.

W przypadku jogi, niezwykle ważna jest regularność i czas… Podaruj go sobie jak najwięcej, nie spiesz się nigdzie. Istotna również jest pora, o jakiej będziesz stawać na macie.

Jeśli jesteś zwolennikiem porannego, wczesnego wstawania, lubisz jak budzą Cię promienie słońca i śpiew ptaków- otwarty, przestrzenny salon będzie dobrym miejscem na poranną praktykę.

Może wolisz zrelaksować się ćwiczeniami jogi po południową porą, po pracy? Dysponujesz miejscem w sypialni? Stwórz sobie odpowiedni klimat. Jeśli w letnie miesiące, wolisz przyciemnić pomieszczenie, doskonałym wyborem będzie posiadanie w oknach rolety dzień-noc. System ten składa się z naprzemiennie ułożonych na siebie pasów materiału. Jeden z nich ma postać siatki- pozwoli na przenikanie światła słonecznego, z kolei drugi ogranicza ich dostęp. Dzięki temu możesz dowolnie korygować sobie dopływ naturalnego światła.

Rolety pomocnikiem w wyciszeniu

Kiedy jest Ci potrzebne wyciszenie po całym długim dniu, praktyka jogi w zaciemnionym pomieszczeniu z pewnością ukoi ciało. W letnich miesiącach, kiedy dni są długie, rolety materiałowe- chronią przed promieniami słonecznymi i ograniczają widoczność z zewnątrz. Są również estetycznym dodatkiem do wystroju mieszkania.

Kuchnia jest sercem Twojego domu i masz to szczęście, że jest przestronna? To Twoje miejsce na jogę? Jeśli mieszkasz w dużym domu w odludnym miejscu, rolety zewnętrzne będą stały na straży Twojej intymności oraz bezpieczeństwa. Rolety ustawione w pozycji zamkniętej wykazują doskonałe właściwości termoizolacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 3