Idealny balsam dla kobiet w ciąży

ciąża
.

Posiadanie dużej ilości kosmetyków podczas ciąży nie jest koniecznie a ze starymi produktami powinnaś się pożegnać, jeśli chcesz właściwie zadbać o skórę. Dobrym sposobem będzie wymiana kosmetyczki na preparaty zawierające jak najbardziej naturalne składniki. Zatem jak dobrać odpowiedni produkt do tego rodzaju pielęgnacji?

Zrezygnuj ze sztucznych składników w kosmetykach

Produkty zawierające takie substancje mogą podrażnić Twoją skórę lub nawet wywołać silną reakcję. Warto więc zwracać uwagę na to, jakie balsamy i kremy stosować podczas ciąży. Przede wszystkim należy zrezygnować z popularnych składników w kremach, płynach do kąpieli i produktach do włosów takich jak: SLS i SLES. Są to silne detergenty o właściwościach myjących, które działają bardzo niekorzystnie. Przede wszystkim wysuszają i uczulają skórę, mimo że SLES jest łagodniejszym składnikiem niż SLS. Musimy pamiętać, że zawiera on pochodne ropy naftowej. Ponadto lepiej unikać oleju sojowego i wyciągu z soi – mogą powodować przebarwienia, których żadna kobieta będąca w ciąży nie chciałaby doświadczyć. Kolejnymi składnikami na „czarnej liście” są kwasy: salicylowy, retinol, AHA, azelainowy, migdałowy oraz glikolowy.

Dobry balsam to podstawa

Pamiętaj, że właściwą pielęgnację zacząć od kształtowania dobrych nawyków. Kremy, balsamy i olejki najlepiej nakładać rano i wieczorem tak, aby skóra miała czas wchłonąć dany produkt odpowiednio długo i dobrze. Jeśli zdecydujesz się na balsam, wybieraj tylko ten, który jest bezzapachowy. Skóra podczas ciąży jest bardzo wrażliwa i źle znosi preparaty posiadające zapach. Ponadto bardzo łatwo doprowadzić do podrażnień ciała, które w tym okresie jest szczególnie wrażliwe. W ciąży często zdarzają się także przesuszenia naskórka. Właściwie dobrany balsam powinien sprawić, że skóra będzie dobrze nawilżona, miękka i elastyczna.  Jednym z takich produktów jest balsam łagodząco – nawilżający Mustela. Jest on przeznaczony dla kobiet w ciąży, ale także dla świeżo upieczonych mam, bo jest bezpieczny dla maleństwa. Łagodzi podrażnienia, koi uczucie świądu i zawiera tylko naturalne składniki.

Pielęgnacja ciała to podstawowy element, aby chornić naskórek przed czynnikami zewnętrznymi. Zwróć uwagę również na inne dermokosmetyki pochodzenia naturalnego, które sprawią, że kondycja skóry znacznie się poprawi. Pamiętaj, aby nie przesadzić z ilością nakładanych kremów i balsamów –lepiej mniej, a dokładniej i regularnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 14 = 22