Ilu członków rodziny można objąć ubezpieczeniem na życie w ramach jednej polisy?

rodzina
.

Świadczenia zdrowotne są formą finansowego zabezpieczenia w przypadku poważnej choroby lub trwałego uszczerbku na zdrowiu. Z odszkodowania może skorzystać również rodzina poszkodowanego. Zakup polisy to gwarancja finansowej stabilizacji, którą wielu z nas chce zapewnić najbliższym osobom. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto skorzystać z tego typu świadczeń.

Kto może skorzystać z odszkodowania?

Według polskich przepisów prawo do skorzystania z polisy zdrowotnej ma najbliższa rodzina ubezpieczonej osoby. Szczegółowe informacje, dotyczące tego, kogo możemy upoważnić do uzyskania odszkodowania, znaleźć można na stronie internetowej  https://cuk.pl. Najczęściej jednak z ubezpieczenia zdrowotnego korzysta niepracujący współmałżonek oraz dzieci osoby, która zdecydowała się na zakup polisy. Prawo do odszkodowania nie przysługuje konkubentom.

Zakres świadczenia

Polisa na życie to rodzaj finansowego zabezpieczenia w przypadku doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci osoby ubezpieczonej. Obejmuje ona nie tylko koszty leczenia, ale i pogrzebu. Świadczenie wypłacane jest osobom, które straciły jedynego żywiciela rodziny. Odszkodowanie może zostać przeznaczone na spłatę kredytu lub pokrycie bieżących wydatków. Zakup polisy należy jednak dobrze przemyśleć i wybierać oferty firmy, które poza szerokim zakresem ubezpieczenia, gwarantuje również dogodne warunki umowy dla obu stron. Trzeba również pamiętać, iż na świadczeniach nie można zarobić. Pieniądze wypłacane są bowiem w celu pokrycia szkód, doznanych przez daną osobę lub jej rodzinę.

Do skorzystania z polisy na życie możemy upoważnić wielu naszych bliskich. Ważne jest jednak to, by osoby te spełniały kryteria, określone w przepisach prawnych. Taka finansowa ochrona może być dużym ułatwieniem wtedy, gdy spotka nas jakiś nieszczęśliwy wypadek. Warto zatem już teraz zapoznać się z ofertą towarzystw ubezpieczeniowych i wybrać najlepszą ofertę dla siebie i bliskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

67 − = 57