Jaką wyciskarkę wybrać?

sok
.

Zakup wyciskarki to krok w kierunku pozytywnej zmiany nawyków żywieniowych. Dzięki niej do swojej diety wprowadza się więcej składników odżywczych, zawartych w owocach i warzywach. Jednak pełnię korzyści z wyciskarki czerpie się tylko wówczas, kiedy zostanie ona wybrana odpowiedzialnie i dopasowana do indywidualnych potrzeb konsumenta.

Wyciskarka ręczna

Taki rodzaj wyciskarki do owoców wyróżnia się prostą konstrukcją i niewielkimi rozmiarami. Specjaliści polecają ją osobom często podróżującym. Urządzenie bez problemu daje się zapakować do nawet niewielkiej walizki, dzięki czemu swoim ulubionym sokiem można cieszyć się w każdym miejscu i o każdej porze. Ręczne wyciskarki soku warto też potraktować jako model próbny. Nie każdego przekona regularna produkcja soku we własnym domu. Niestety wyciskarki sporo kosztują, więc jeżeli ktoś chce się przekonać, czy rzeczywiście zależy mu na delektowaniu się świeżym napojem, zamiast urządzenia elektrycznego lepiej zacząć od tańszej manualnej wersji.

Wyciskarka pionowa kontra pozioma

Tradycyjnym rozwiązaniem są poziome wyciskarki do warzyw i owoców. One także cieszą się wciąż największą popularnością z uwagi na moc i wydajność działania. Na co dzień bywają jednak trudne w obsłudze ze względu na sporą wagę, dosyć duże rozmiary, a także problematyczne czyszczenie. Szczególnie modele dwuślimakowe mogą nastręczać konsumentom problemów, ponieważ ich mycie wymaga czasu. A tego jak wiadomo współczesnym ludziom brakuje szczególnie. Dlatego producenci opracowali nieco prostsze urządzenia, a mianowicie pionowe wyciskarki do soków. Mniejszy rozmiar pozwala na ich swobodne wykorzystywanie także w niewielkiej kuchni, gdzie liczy się każdy metr kwadratowy. Ponadto są lżejsze i prostsze w umyciu. Niektórzy klienci podkreślają także, że wyciskarki pionowe nie wymagają aż takiego użycia siły przy dociskaniu owoców i warzyw jak ma to miejsce w modelach poziomych.

Wybierając wyciskarkę, można skonsultować się z przedstawicielem sklepu oferującego takie urządzenia i porozmawiać o swoich potrzebach. Na pewno opłaca się inwestować w sprzęt renomowanych producentów, ponieważ takie firmy posiadają wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i wykonywaniu profesjonalnych urządzeń do wyciskania soków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 + = 23