Jazda konna dla dzieci: dlaczego warto jeździć konno?

kon
.
Jeździectwo jest bardzo zdrową dyscypliną sportu, ponieważ ma zbawienny wpływ na ludzki organizm. Jazda konno pomoże również jako poprawa samopoczucia w wielu różnorodnych zaburzeniach.

Zdrowie

Aktywność tego rodzaju działa wielotorowo na poprawę funkcjonowania ludzkiego organizmu. Jest szczególnie polecana przy regulacji pracy wątroby oraz dla osób pragnących utrzymać prawidłowe ukrwienie narządów wewnętrznych. Hipoterapia ma również wpływ na wiele chorób przewlekłych takich jak: ADHD, autyzm, porażenie mózgowe, upośledzenie umysłowe lub stwardnienie rozsiane. Kontakt z koniem wspomaga odzyskanie sprawności u osób po udarach lub będących w trakcie leczenia w ramach terapii pourazowej. Jazdę konną poleca się również u osób z rozszczepieniem kręgosłupa, różnorodnymi dolegliwościami rdzenia kręgowego lub zaburzeniami mowy. Terapia z udziałem konia jest jak widać nieoceniona w wielu jednostkach chorobowych.

Odstresowanie

Jazda konna ma szczególne działanie uspokajające, co potwierdza wiele przeprowadzonych na świecie badań. Jest to związane z kontaktem ze zwierzęciem oraz długim przebywaniem na świeżym powietrzu. Nawet krótka przejażdżka pozwoli więc zapomnieć o problemach życia codziennego i poczuć relaks. W przypadku dzieci będzie więc świetnym odstresowaniem po ciężkich przeżyciach w szkole czy na stres związany z ocenami.

Odpowiedzialność i swoboda

Każde dziecko powinno być uczone odpowiedzialności za siebie, swoje zachowanie oraz inne osoby i zwierzęta. Podczas jazdy konnej dziecko weźmie odpowiedzialność za dobre samopoczucie zwierzęcia. Już od pierwszej lekcji siedząc na siodle nie sposób myśleć tylko o sobie. Trenerzy organizują dla bardziej doświadczonych jeźdźców treningi w terenie. Wyjazd w teren jest sporym docenieniem dla dziecka, które poczuje się wolne.

Dobra kondycja fizyczna

Regularna aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na nasz organizm. Nawet samo dotarcie do szkoły jeździeckiej, czyli konieczność zmobilizowania się do wyjścia z domu jest już dużym krokiem dla wielu dzieci. Jazda konna oddziałuje na układ mięśniowy wzmacniające uda i łydki oraz pobudzając do pracy mięśnie górnej partii ciała. Poprawę zauważymy również w kwestii bólów kręgosłupa. Nawet niewielka intensywność jest skutecznym sposobem na pokonanie nadwagi, ponieważ spalamy wtedy sporo kalorii. Badania wykazały, że jeździectwo pobudza procesy trawienie i i jest bardziej skuteczne od spaceru.
Sklep jeździecki oferuje wysokiej jakości produkty do jazdy konnej dla dzieci. Pracownicy sklepu posiadają bogate doświadczenie i wiedzę pozwalającą na porady dotyczące stroju oraz dodatków do jazdy konnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

77 + = 80