Jeździk pchacz – najlepszy prezent dla Twojego malucha!

dziecko
.

Jeśli czytasz ten artykuł, prawdopodobnie twoje dziecko właśnie zaczyna samodzielnie stawać, próbuje się podciągać, a podtrzymywane, stawia pierwsze kroki. Gratulacje! Chcesz wiedzieć, jak pomóc maluchowi w rozwoju? Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w jeździk pchacz!

Chodzenie jest kamieniem milowym w rozwoju malucha, a opanowanie przez dziecko tej trudnej umiejętności zmienia życie całej rodziny. Chodzenie zwiększa niezależność malucha, pozwala mu samodzielnie eksplorować nowe, dotąd niedostępne tereny, a to znaczy, że od teraz dziecko będzie uczyć się o wiele więcej i szybciej (a przy tym, rzecz jasna, częściej wpadać w kłopoty). Dzięki chodzeniu twoja latorośl będzie pełniej uczestniczyć w życiu rodziny, co z kolei stymuluje rozwój umiejętności społeczne. Chodzenie dziecka odciąża rodziców fizycznie, wkrótce bowiem nie będą już musieli cały czas nosić malucha na rękach.

Jednocześnie, okres, w którym dziecko stawia pierwsze kroki i musi być podtrzymywane, stanowi wielkie wyzwanie dla wytrzymałości kręgosłupa rodzica. Dlatego wielu rodziców sięga po pomoc chodzików i jeździków, które odciążają ich w tym kluczowym okresie, jednocześnie wspierając dziecko i przyspieszając naukę chodzenia, a także gwarantując dużo zabawy.

Kiedy sięgnąć po jeździk pchacz?

Większość zdrowych, typowo rozwijających się dzieci zrobi swoje pierwsze kroki w wieku między 9 a 15 miesiącem życia. U przeciętnego dziecka nastąpi to tuż przed pierwszymi urodzinami, ale ponieważ każdy maluch rozwija się w indywidualnym tempie, fakt, że stawia pierwsze kroki dopiero w wieku półtora roku, nie musi oznaczać, że coś jest nie tak.

Nauka chodzenia obejmuje wiele części ciała. Aby postawić pierwsze kroki, dziecko musi mieć wystarczającą siłę, by utrzymać ciało w górze i poruszać nogami. Mózg musi być w stanie wysyłać sygnały do ​​ciała, aby aktywować prawidłowe mięśnie w prawidłowej kolejności, systemy czuciowe muszą z powrotem do mózgu przesłać informacje o tym, jak wygląda podłoże, a dziecko musi być zmotywowane do chodzenia.

Istnieją jednak sposoby na to, by pomóc dziecku i sobie w tym trudnym czasie. Jeśli widzisz, że Twoje dziecko stawia nieśmiałe, pierwsze kroki, sprezentuj mu jeździk pchacz, który jest polecaną przez pediatrów alternatywą dla tradycyjnych chodzików. Pchacz to zabawka na kółkach z rączką znajdującą się na wysokości rączek dziecka. Od innych zabawek do pchania i toczenia, jeździk różni się tym, że dziecko może się o niego oprzeć, przytrzymać się i złapać równowagę. Dlatego jest większy i cięższy, niż inne zabawki – radzi ekspert ze sklepu zakupy.linkbaby.pl.

O ile tradycyjne chodziki umieszczają dzieci w nienaturalnej pozycji stojącej, odbierają możliwość dostrzegania nóg i stóp podczas chodzenia, pchacze pozwalają dziecku widzieć nogi i stopy oraz ćwiczyć samodzielne wstawianie, sprzyjają też prawidłowej postawie ciała. Wszystko to powoduje, że pchacz jest idealnym prezentem dla rocznego malucha.

Jaki jeździk wybrać?

dziecko

Na rynku dostępna jest szeroka gama jeździków, o różnych formach, kształtach i dodatkowych funkcjach. Jeździki mogą mieć kształt wózeczków lub małych zwierzątek, niektóre są jednocześnie rowerkami, na których dziecko może usiąść i jeździć, odpychając się nóżkami. Popularnością cieszy się też samochodzik pchacz.

Szeroki wybór kształtów i kolorów może przysłonić najważniejsze cechy pchaczy, którymi powinny być:

  1. Stabilność – zwróć uwagę na konstrukcję i szerokość.
  2. Waga – jak większość rodziców, wolisz prawdopodobnie lżejsze zabawki – w końcu to Ty musisz nosić je po całym domu. Jeśli jednak jeździk będzie zbyt lekki, twoje dziecko, opierając na nim cały ciężar swojego ciała, może się przewrócić.
  3. Dobrej jakości koła – powinny sprostać różnym rodzajom podłóg, jednocześnie nie rysując ich.
  4. Wszechstronność – pchacz może pełnić także inne funkcje – być rowerkiem, samochodzikiem, odtwarzać muzykę i zachęcać dziecko do rozwoju różnego rodzaju umiejętności.
  5. Materiał – dzieci lubią brać do buzi różne zabawki, materiał powinien być więc atestowany i bezpieczny.

W przypadku artykułów dla dzieci nie ma miejsca na kompromisy –nam ekspert ze sklepu zakupy.linkbaby.pl. – Materiały, z których wykonane są zabawki, powinny spełniać wszystkie normy bezpieczeństwa, a w przypadku jeździków jakość ma szczególne znaczenie, bowiem dziecko opiera się o nie całym ciałem.

Radzimy również, byś towarzyszył swojemu dziecko podczas zabawy z jeździkiem. Niech ten szczególny czas będzie nie tylko nauką, ale i okazją do zabawy i budowania rodzinnych więzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

42 − 35 =